Kierowca kazał im wysiąść, oni obrzucili autobus kamieniami

Policjanci z Bychawy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za uszkodzenie autobusu. Sprawcy awanturowali się w pojeździe, a gdy kierowca kazał im wysiąść, obrzucili samochód kamieniami. Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Na początku sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu autobusu przez dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wysokie w powiecie lubelskim.

Kierowca autobusu przekazał mundurowym informację o dwóch awanturujących się mężczyznach, którzy najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu zaczepiali innych pasażerów. Zgłaszający kazał im wysiąść na najbliższym przystanku. Mężczyźni po opuszczeniu autobusu chwycili za kamienie i zaczęli obrzucać odjeżdżające iveco. Sprawcy wybili dwie szyby oraz uszkodzili karoserię pojazdu. Poszkodowany oszacował straty na 10 tys. złotych.

Kierowca zawiadomienie o przestępstwie złożył w Biłgoraju. Sprawa jednak szybko trafiła do komisariatu w Bychawie. Operacyjni dokładnie sprawdzili monitoringi. Funkcjonariusze ustalili, że za sprawą stoją dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego w wieku 45 i 23 lat. Sprawcy wczoraj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Za niszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. I kto by pomyślał że takie zachowanie jest właściwie w rzeczywistości plandemicznej, gdzie nieposłuszni będą wyrzucani z pracy czy miejsc publicznych.

 2. Nasze dobro narodowe czyli młode pisdziaki.

 3. Czy to znaczy, że ten kierowca autobusu jednak nie musiał awanturników mordować przejeżdżając po nich autobusem? Więc wystarczyło zgłosić zdarzenie przełożonemu, albo bezpośrednio na policję. Tylko tyle i aż tylko tyle?
  Może wzorem USA i ostrzeżeń typu: „nie suszyć żywych zwierząt w mikrofalówce” czy” „uwaga, w kubki gorąca kawa” w Polsce winno się umieszczać w kabinie pojazdów komunikaty: „nie rozjeżdżać ludzi ani zwierząt”.

  • I w autobusie powinien być umieszczony zakaz rzucania w niego kamieniami. A jeśli takiego zakazu nie było, to znaczy, że można było rzucać. Tym panom nic nie grozi. Każdy adwokat ich wybroni.

 4. Nie rozumiem tych patoli. Za 10 000 zeta mogliby sobie kupić bryczkę, a wolą zniszczyć za to autobus i mieć z tego dziką satysfakcję.

 5. Wystarczy być niewypłacalnym i nasze „seper ” sądy mogą sobie nakladać grzywny i kary bez końca ….co najwyżej zamkną takiego przelicajac karę na dni aresztu …co zresztą i tak mało prawdopodobne

  • No właśnie. Kolesie pewnie są bezrobotni, a jak maja jakas kase to przeznacza ja na alkohol, a nie na grzywne. Odbębnią areszt i po sprawie.

  • Bzdura! Komornik takiemu człowiekowi niszczy życie. Zaczynają rosnąć odsetki dlog który nagłe staję się do niespłacenia. To tak jak z alimentami. Ktoś idzie do więzienia a dług i odsetki nadal rośnie. Taki człowiek wkoncu kiedys staje się bezdomnym. Bo nikt nie jest w stanie utrzymać się płacić rachunki jeśli komornik mu zabiera prawie całą wypłatę.
   PiS stworzył chore prawo które zamiast dać komuś pracę aby spłacał alimenty to robi z niego kryminalistę.

   • Dać komuś pracę? Co ty pleciesz? Pracy jest sporo wystarczy chcieć pracować a jak się naklepalo dzieci a z kobietą nie umie się stworzyć rodziny to trzeba bulić alimenty.

    • Sporo pracy? He he. Cymbale może w miastach tak. Ale na Polskiej prowincji? Wsi? Masz prace ?
     A jak odejdzie od ciebie pajacu baba z dziećmi? Zachorujesz, stracisz pracę, zalamiesz się wpadniesz w depresję? Myśl trochę.

 6. Do-Kirk.Cyn bał to ty jesteś bo praca jest tylko ludzie nie chcą pracować złamasie pewnie tez 500+ ci dają i poco robić jak państwo da

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew