690 680 960

Kierowca audi wjechał w rowerzystkę. Tłumaczył, że oślepiło go słońce

Jadąca rowerem kobieta została ranna po tym, jak potrącił ją samochód osobowy. Kierowca audi odpowie za to przed sądem.

Do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Zofibór w gminie Wojcieszków w powiecie łukowskim. Na lokalnej drodze samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, rowerzystka, jak też kierowca audi poruszali się w tym samym kierunku. W pewnym momencie mężczyzna wjechał w jadący przed nim jednoślad.

W wyniku tego 66-latka z gminy Wojcieszków doznała obrażeń ciała i przetransportowano ją do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Jak wyjaśniał 65-letni mieszkaniec gminy Stanin, nie zauważył rowerzystki, gdyż „oślepiało” go wschodzące słońce. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. policja)
2018-09-26 22:38:27

8 komentarzy

 1. Musi czytelnik 112. Podłapał wytłumaczenie od tego z Poligonowej.

 2. Kierowca oślepiony a baba pustak. Po śladach uderzenia widać że musiała jechać środkiem pasa zamiast przy prawej krawędzi jezdni, albo zwyczajnie wyjechała na środek bez oglądania się czy może to bezpiecznie zrobić.

  • Czy jechałaby srodkiem swojego pasa czy przy krawędzi to jak go słonce oślepiło czy wlepiał wzrok w smartfon to nie widzący co sie dzieje na drodze kierowca dla rowerzystki bez różnicy i tak by w nią wjechał. Rowerzysta prawidłowo i bezpiecznie dla siebie jeśli jedzie ok 1 metra od krawędzi jezdni co z kolei oznacza ,że każdy kto go wyprzedza powinien znaleźć się min w połowie szerokosci samochodu na przeciwległym pasie, uprzejmy kierowca wyprzedzi jadąc pojazdem po lewej stronie drogi. I przy okazji proszę o nie wyprzedzanie rowerzysty na trzeciego bo to zawsze jest b. niebezpieczne dla rowerzysty i jest to niezgodne z PoRD. Rowerzysta jedzie do 1m od krawędzi jezdni plus szerokośc rowerzysty ok 0,5-0.6 metra plus MINIMUM 1 metr odstępu od rowerzysty(jego lewego brzegu) a lepiej więcej to oznacza że rowerzyście przynależne jest MINIMUM 2-2,5 m szerkosci pasa jezdni . Czy tu jest miejsce na dwa samochody i rowerzystę. ABSOLUTNIE NIE MA!!!

 3. Polecam okulary przeciwsłoneczne i czapeczkę z daszkiem

  • Jechałem kraśnickimi i na wysokości Obi czekałem na zmianę świateł. Słońce było tuż obok świateł i za nic nie mogłem dojrzeć jakie świeci. Oczywiście okulary powinny być zawsze pod ręką! Miłym zaskoczeniem jest ich dostępność na stacjach Orlen.

 4. Tak tak napewno 65 latek bawił się smartfonem, a co do osteouo 2-2,5 m to trzebaby chyba po rowach wyprzedzać

  • Drogowy Janusz nie może przeżyć ,że rowerzyści nie jadą rowem albo poza jezdnią, i marzy by ich w ogóle nie było. Jadący przepisowo kierowcy nie cierpią tak bardzo z powodu tego ze czasami konieczne jest przyhamowanie aby prawidłowo wyprzedzić rowerzystę =pełnoprawnego uczestnika ruchu. Co innego kierowcy którzy z każdej dróżki czy terenu zabudowanego robią prywatną autostradę , ci cierpią , ale i rowerzyści przy nich również bo nie czują się bezpiecznie na drodze publicznej.

 5. To jest droga ? czy jakaś leśna „ścieżka dla rowerów ? bo jej szerokosć sugeruje raczej to drugie

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas