Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował peugeotem mając prawie 3 promile. Tłumaczył, że chciał sprawdzić hamulce

Wyjechał z domu peugeotem mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. 34-latek tłumaczył, że wybrał się na chwilę na przejażdżkę, bo chciał sprawdzić hamulce.

W miniony piątek po południu parczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Uhnin, po terenie osiedla z nadmierną prędkością jeździ pojazd marki Peugeot, zaś kierujący może być nietrzeźwy.

Na miejscu mundurowi zastali pojazd i stojącego przy aucie mężczyznę, który widząc nadjeżdżający patrol rzucił się do ucieczki. Po chwili został zatrzymany, od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda tłumaczył policjantom, że faktycznie jeździł samochodem, ale tylko po osiedlu, a według niego obowiązują tam inne przepisy. Ponadto twierdził, że wyjechał tylko na chwilę, bo chciał sprawdzić hamulce, które właśnie naprawił.

Mundurowi nie zatrzymali mu prawa jazdy, ponieważ mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Uprawnienia stracił właśnie za jazdę po pijanemu. 34-latek trafił do policyjnej celi. W sobotę usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Ach te zakazy, kocham to. Wszyscy bez wyjątku się nimi przejmują.

  • I pewnie ze sie nie przejmuje. Co mu zrobia? Dostanie pewnie z poltora roku za kratkami. On sie smieje z takiej kary, a rodzina to nawet sie cieszy, ze dziada nie bedzie w domu.

 2. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  Hamulec mu się nigdy nie włączy.Ten typ tak ma.

 3. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Do policyjnej celi powinien trafiać każdy „zabezpieczony” pijak, prosto zza kółka i na to co mu grozi oczekiwać w celi o suchym pysku, aż dowolnej wysokości sąd wymierzy ile ma siedzieć, a ile już odsiedział.

 4. Ale wsiowy patus,niezła kumulacja.
  W tamtych stronach sporo patologii jeździ bez PJ,i to za przyzwoleniem dzielnej milicji w zamian za strzelanie z doopy na psach na innych.
  Sama już dzwoniłam kilka razy,ale widzę że pewien wsiór dalej sobie jeździ samochodem.