Krzysztof Żuk: „Dziękuję, że rozumiecie skalę zagrożenia i wszyscy razem staramy się tak mu przeciwdziałać, jak to możliwe”

Wczoraj na Facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk podziękował mieszkańcom miasta za to, że pozostają w domach. Jednocześnie przypomniał o wsparciu osób starszych.

Patrząc wczoraj na ulice Lublina, tak w centrum, jak i poza nim, można było odnieść wrażenie, że duża część mieszkańców miasta wzięła do serca apele służb sanitarnych o pozostanie w domach w najbliższym czasie. Wczoraj do całej sytuacji odniósł się na Facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Szanowni państwo, mieszkańcy Lublina! Byłem dziś w kilkunastu miejscach w mieście i widziałem, że w znakomitej większości pozostajecie w domach. To najlepszy z możliwych sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dziękuję, że rozumiecie skalę zagrożenia i wszyscy razem staramy się tak mu przeciwdziałać, jak to możliwe. Pamiętajmy o osobach starszych. To one są najbardziej narażone na ciężką chorobę wywołaną przez koronawirus. Wielu z nich może w tych dniach oczywiście liczyć na wsparcie rodzin, ale są takie, które mieszkają same.

Nie pozostawiajmy ich samym sobie!
Nasz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie może zrobić zakupy dla seniorów objętych kwarantanną, którzy potrzebują niezbędnego zaopatrzenia. Proszę też, abyście okazywali solidarność i wyrazili chęć do pomocy takim osobom, jeśli mieszkają w waszym sąsiedztwie.

Zachęcam do śledzenia profilu Miasto Lublin na Facebooku, gdzie są najważniejsze informacje o działaniach Miasta w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Wszelkie informacje o osobach, które będą potrzebowały wsparcia, prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Aktualnie dokonywane jest rozpoznanie potrzeb w tym zakresie, dlatego też wszelkie informacje o osobach, które będą potrzebowały tego rodzaju wsparcia, prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, tel. 81 466 53 30, 882 431 094, e-mail: [email protected]

(fot. Krzysztof Żuk)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Nie mogę patrzeć na tego człowieka. Zawlaszczył sobie Lublin i traktuje jak prywatną własność jakby ludzi w nim nie było. Teraz wielkiego zatroskanego zagrywa.

  • … to nie patrz !

  • Włącz tvp i syć wzrok widokiem Adriana

  • A co z prywatnymi silowniami? Wczoraj zaobserwowałem niepokojące zjawisko… cały Lublin zamknięty, wszyscy szanują zdrowie swoje i innych. Niestety to nie tyczy się wszystkich… otwarta siłownia na rogu ulic Tomasza Zana i Nadbystrzyckiej. Tam schodzą sie ludzie. To jest bezmyślność a właściciele zachęcają do gromadzenia się! Wstyd . To samo pewna siłownia na ul. Lipowej… brak słów

  • W lustro patrz

  • A może i na ciebie ludzie nie mają ochoty patrzeć. Skąd masz pewność, że jest inaczej? Ja nie odczuwam, że Żuk zawłaszczył nasze miasto. Jeździ i chodzi mi się po Lublinie coraz lepiej, coraz więcej mam powodów do dumy, że tu się urodziłem i nadal żyję, a dumę tę potwierdzają znajomi i przyjaciele z kraju i zagranicy. Martwią mnie tylko rodzimi malkontenci zamieniający swymi „dobrymi chęciami” to piękne miasto w piekiełko, którego końca nie widać. Z nich nie jestem dumny. I nie tylko ja.

 2. Zie wszystkich koronawirus

 3. Może by tak miasto na ten ciężki okres zniosło płatną strefę parkowania? Wiele osób by chętnie przeniosło się na dojazd do pracy własnym autem.

  • „Może by tak miasto na ten ciężki okres zniosło płatną strefę parkowania? Wiele osób by chętnie przeniosło się na dojazd do pracy własnym autem.”
   No co Ty?
   Buspasów dobudujmy!

  • Bo przecież w płatnej strefie parkowania jest codziennie tyyyyyle wolnych miejsc i tylko ceny zniechęcają do korzystania.
   A gdyby zniesiono opłaty to tych wolnych miejsc pewnie jeszcze przybędzie.
   Jeszcze jakiś pomysł? 🙂

 4. Wszyscy byli w marketach kolejka … do miesa. Jestem pracownikiem sklepu nikt sie nie obawial ze ktos moze byc zarazony

 5. Wszyscy ale nie Kopalnia Bogdanka, mnóstwo ryli jutro do roboty jeden przy drugim będzie kichał kaszlał i zarażał ( niby każą iść na zwolnienie jak jesteś chory ale każdy wie jak jest na kopalni) jeśli jest przynajmniej jeden nosicielem to… . Kopalnia zapewnia że coś robi a tak naprawdę gó… robi syf kiła i mogiła pod ziemię zjeżdża po 40 osób w klatce która jest mniejsza niż kontener (każą zakładać maski przeciwpyłowe czy one chronią przed wirusem?) ,na łaźni jeden przy drugim myje się w odległości około 20 cm (może mniej) gdzie para z gorącej wody roznosi się na całą łaźnie i dalej.. ubrania jednych dotykają innych , pod ziemią jadąc kolejką każdy siedzi dotykając innego i na przeciwko (twarzą w twarz) kolejnych 2 osób w odległości około 50cm . I po pracy wyjedziemy na powierzchnię wszyscy i dalej…..
  Pozdrawiam wszystkich

  • … cyt : ” na łażni ” około 20 cm ( może mniej ) !!! … to rzeczywiście … niebezpiecznie !!! … same samce

 6. Popieram „Raf” Wszyscy robią zakupy i nie przejmują się że w kolejce może być ktoś chory wręcz śmieją się z tego a sieć stokrotka nie zapewnia żadnych środków dla ochrony pracowników>

 7. „do Rylek”
  Bo podobno przepisy mówią o tym że nie wolno robić zgromadzeń powyżej 50 osób więc 40 dla nich jest ok

 8. Czy Pan Żuk probuje polepszyc swoje notowania na pandemii? Ostatnio zwiekszyl aktywność na lubelskich serwisach.
  A co z poligonem, nielegalna budowa trwa.

  • Teraz to już muszą zabudować górki. Likwidacja kanału napowietrzającego miasto zamknie napływ wirusów z zachodu, tego zgniłego of kors 🙂

 9. Poniatowa.
  Sapcery nic sie nie dzieje. Korona wirus …. smieja i kpia. Mycie rok zapomnij…
  W kolejsce jeden ma drugim.stoi kichabie kaslanie.

 10. Opole Lubelskie. Przychodnia szpital rejestracja. Kpia i szydza. Nie ma odstepow. Łaskę robia ze rece umyje przy rejestracji. Rozklada sie pokazaowo zeby pokazc szyderczo jaki on odstep robi.
  Ludzie drwia z tej sytlacji…. Kicha kaszle geby nie zatyka.
  Wstyd mi ze tak zachowuj sie ludzie mojego Miasta i okolicy.

  Panie na rececpcji w przychodni nie maja masek rekasiczek lub jakies pleksy ktora odziela ich od pacjentów.

  Ich prezez to cham i prostak.

  Ludzie w busie opole-poniatowa to samo. Najpierw kicha potem siega po drobne i daje pieniadze kierowcy. Kierwy zwraca uwage co pan robisz … a ten osobnik no co sie stalo…
  Jakas pani wszybko zworcila na to uwagę i powiedzuala kierowcy co ma spryskac zdesyfekpwac rece kase pieniadze kierownice itd bardzp fachowo i milo.

  Moim zdabiem 80% nie dba o higiene

  • PORAZAJACA JEST GLUPOTA TEJ CIEMNOTY Z OPOLA LUBELSKIEGO. JEST TERAZ KWESTIA CZASU JAK WIĘKSZOŚC Z NICH BEDZIE CHORA. ŚMIERĆ TYCH LUDZI NIE BĘDZIE JAKIMŚ ZMARTWIENIEM.

 11. Dziękujemy za 780 milionów długu.

 12. Ludzie posłuchali Prezydenta. A co robi Pan Prezydent? A sam szlaja się po mieście.

 13. żuk wykończy nas podatkami i opłatami

 14. Żuk ty żulu nie udawaj że martwisz się tym wirusem z innego powodu niż to że cię dziadu jeden przez niego mogą nie wybrać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online