Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krzysztof Żuk: „Dziękuję, że rozumiecie skalę zagrożenia i wszyscy razem staramy się tak mu przeciwdziałać, jak to możliwe”

Wczoraj na Facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk podziękował mieszkańcom miasta za to, że pozostają w domach. Jednocześnie przypomniał o wsparciu osób starszych.

Patrząc wczoraj na ulice Lublina, tak w centrum, jak i poza nim, można było odnieść wrażenie, że duża część mieszkańców miasta wzięła do serca apele służb sanitarnych o pozostanie w domach w najbliższym czasie. Wczoraj do całej sytuacji odniósł się na Facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Szanowni państwo, mieszkańcy Lublina! Byłem dziś w kilkunastu miejscach w mieście i widziałem, że w znakomitej większości pozostajecie w domach. To najlepszy z możliwych sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dziękuję, że rozumiecie skalę zagrożenia i wszyscy razem staramy się tak mu przeciwdziałać, jak to możliwe. Pamiętajmy o osobach starszych. To one są najbardziej narażone na ciężką chorobę wywołaną przez koronawirus. Wielu z nich może w tych dniach oczywiście liczyć na wsparcie rodzin, ale są takie, które mieszkają same.

Nie pozostawiajmy ich samym sobie!
Nasz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie może zrobić zakupy dla seniorów objętych kwarantanną, którzy potrzebują niezbędnego zaopatrzenia. Proszę też, abyście okazywali solidarność i wyrazili chęć do pomocy takim osobom, jeśli mieszkają w waszym sąsiedztwie.

Zachęcam do śledzenia profilu Miasto Lublin na Facebooku, gdzie są najważniejsze informacje o działaniach Miasta w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Wszelkie informacje o osobach, które będą potrzebowały wsparcia, prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Aktualnie dokonywane jest rozpoznanie potrzeb w tym zakresie, dlatego też wszelkie informacje o osobach, które będą potrzebowały tego rodzaju wsparcia, prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, tel. 81 466 53 30, 882 431 094, e-mail: [email protected].

(fot. Krzysztof Żuk)

25 komentarzy

  1. Dziękujemy za 780 milionów długu.

  2. Ludzie posłuchali Prezydenta. A co robi Pan Prezydent? A sam szlaja się po mieście.

  3. żuk wykończy nas podatkami i opłatami

  4. Żuk ty żulu nie udawaj że martwisz się tym wirusem z innego powodu niż to że cię dziadu jeden przez niego mogą nie wybrać