Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński. Są już daty letnich festiwali

Choć mamy dopiero początek stycznia, to Warsztaty Kultury już prowadzą pierwsze przygotowania do letnich festiwali. Są już daty czterech największych wydarzeń.

Co roku w okresie letnim w Lublinie odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych. Festiwale w niezwykły sposób ożywiają ulice i przestrzeń miasta. Do tego przyciągają one tłumy mieszkańców oraz turystów zarówno z Polski jak też z zagranicy. Ci ostatni zostawiają dziesiątki milionów złotych. Mowa tu m.in. o hotelach, sklepach, pubach, restauracjach jak i punktach handlowych.

W ubiegłym roku ustanowiony został nowy rekord ogólnej liczby turystów i odwiedzających Lublin. Było ich ponad milion, z czego połowa przyjechała do miasta w sezonie letnim, właśnie w okresie, kiedy odbywają się festiwale. Od lipca do września do Lublina przyjechało 567 tys. podróżnych, z czego 133 tys. stanowili turyści zagraniczni.

Jak zawsze najwięcej osób przyciągnęły cztery największe, plenerowe festiwale: Noc Kultury, Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów oraz Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Cieszą się one bowiem największą popularnością.

Choć mamy dopiero początek stycznia, to ich organizator, czyli Warsztaty Kultury, już prowadzi pierwsze przygotowania. Wiadomo już, że Noc Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1/2 czerwca, Inne Brzmienia ruszą w czwartek 27 czerwca 2024 i potrwają do niedzieli 30 czerwca. Carnaval Sztukmistrzów zaplanowano w dniach 25-28 lipca zaś Jarmark Jagielloński 23-25 sierpnia.

3 komentarze

  1. Plucie na kijek to dopiero intelektualna rozrywka na poziomie, tylko jakim…

  2. To za wybory?

Dodaj komentarz

Z kraju