Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Karma wraca! Pomóż zwierzętom z naszego regonu

Karma wraca! Dołącz do zbiorki i pomóż zwierzakom – pod taki hasłem SKENDE i Aquael Zoo startuje ze zbiórką karmy i tekstyliów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Karmę, koce, ręczniki, a także używane obroże dla psów i kotów można przynieść do 30 stycznia. Ale to nie wszystko. W ramach akcji odbędą się bezpłatne warsztaty zero waste dla najmłodszych. Na zajęciach dzieci z niepotrzebnych ubrań wyczarują zabawki dla psów.

Wszystkie dary można zostawić w sklepie Aquael Zoo, który znajduje się na pasażu zewnętrznym SKENDE. Oprócz karmy i tekstyliów można przynieść także plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane w ramach akcji „Ukręcamy Okrucieństwo”.

Przy okazji akcji „Karma wraca!” organizatorzy postanowili pokazać, jak dać życie starym rzeczom i zamienić je w zabawki dla czworonogów. Dlatego 22, 29 i 30 stycznia odbędą się też warsztaty zero waste dla dzieci. Nie ma opłaty wpisowej, ale organizatorzy zachęcają, aby
w ramach wpisowego najmłodsi przynieśli karmę lub jakiś przysmak dla zwierząt. Podczas zajęć uczestnicy wykonają szarpak-ośmiorniczkę z niepotrzebnego t-shirtu, a także zawieszkę, tzw. „adresówkę” z koralików. Dzieci będą mogły zabrać zabawki ze sobą lub przekazać je dla podopiecznych Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Oprócz zajęć DIY nie zabraknie też praktycznych wskazówek nt. kontaktów z psem i edukacyjnej zabawy, które przygotuje prowadząca – specjalistka od dogoterapii. Aby wziąć udział wystarczy się zapisać. Szczegóły dostępne są na www.skendeshopping.pl.

Na zakończenie akcji, 29 stycznia, w SKENDE pojawią się przedstawiciele schroniska i fundacji. W specjalnych stoiskach informacyjnych będzie można z nimi porozmawiać na temat adopcji, a także dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem. To też doskonała okazja, aby zapoznać się ze specyfiką tych organizacji, poznać podopiecznych i wesprzeć ich działalność

To nie pierwsza inicjatywa SKENDE, która ma na celu wsparcie zwierząt z regionu. Zbiórka odbywa się tu regularnie. Warto dodać, że z myślą o właścicielach czworonogów ponad rok temu SKENDE zbudowało specjalną Strefę Psa, gdzie każdy bezpłatnie może bawić się ze swoim pupilem. Regularnie odbywają się tutaj także bezpłatne warsztaty i spotkania z behawiorystami i weterynarzem. SKENDE jest też jedynym centrum handlowym, do którego można wejść z psem na smyczy.

Partner akcji sklep zoologiczny Aquael Zoo postanowił zachęcić swoich Klientów do udziału w zbiórce. Każdy, kto zdecyduje się przekazać min. jedno opakowanie karmy lub przysmaku kupione w sklepie, będzie mógł skorzystać z rabatu 25% na zakupy wybranych produktów.

Karma wraca! Pomóż zwierzętom z naszego regonu

(fot. pixabay.com\mat. org.)

12 komentarzy

 1. Świat zwariował.

 2. Witam.. Mam 13 kotow na podworku w tym 6 dzikusow. Wszystkie koty dokarmiam i nawet cieple posilki czy ktos jest mi w stanie pomóc, by sie nierozmnazaly lub z jakąś fundacja kontakt. Naprawde koszty sa to przy tylu kotach. Lub jakos kolwiek by pomoc darowac karme…. Prosze o kontakt 726 291 101. Prosze wziasc pod uwage to ze nie prosze o pieniadze. Tylko naprawde o pomoc.

 3. Dziadek ze Slamsowa

  Bawcie się dzieci bawcie… tymczasem nie żebrząc o pomoc, kierując się prostym hasłem: „jak nie mają domu to nie znaczy, ze mają być głodne”, jak co dzień od 20 lat siądę w swego „mesia” i pojadę dać jeść moim 8 kotom na ROD Miłek.
  Nie licząc paliwa (dojeżdżam ze slamsowa) ze swojej emerytury wydaję ok. 300 PLN’ów miesięcznie, licząc, że (podobnież) dobry Bóg odfajkuje mi to jako dobry uczynek i ze 300 tysięcy lat krócej będę się smażył w piekle.

 4. do Lubartów , przecież są programy darmowej sterylizacji ! Dowiedz się w gminie najbliższej albo w urzędzie miasta ,nie wiem gdzie tam mieszkasz .

 5. Karma wraca, powiadacie…
  To kupujcie taką, o takiej jakości, która nie wraca w 10 minut po zjedzeniu
  Moje koty nie rzygają

 6. Ludziom pomagajcie a nie pchlażom.

 7. Bardzo dobra akcja. Komentarze powyżej pokazują , że jeszcze daleko nam do cywilizacji 😉

  • Oczywiście, że bardzo dobra akcja, tyle że MARKETINGOWA całkiem bogatych firm.
   Wy prostaczkowie przynieście fanty, a my będziemy mieli reklamę – taka akcja!

 8. Ex lege-według prawa- Fundacja na rzecz Ochrony Praw Zwierząt.Ponieważ nie istnieje coś takiego jak ,,Prawa Zwierząt”Jest to Fundacja Ochrony Niczego.