Kamil Stoch i Piotr Żyła w Puławach. Sportowcy skakali w dal… do piaskownicy

W czwartek w Puławach skoczkowie narciarscy zmierzyli się z piłkarzami ręcznymi klubu Azoty Puławy. Sportowcy skakali w dal, jednak nie na skoczni narciarskiej a na stadionie.

W rywalizacji w skoku w dal najlepszy okazał się Piotr Żyła, który w jednej z prób osiągnął wynik 5,95. Drugi był Przemysław Krajewski (5,53), trzeci Piotr Masłowski (5,39), czwarty Mateusz Kus (4,87), a piąta Justyna Kowalczyk… nauczycielka wychowania fizycznego w I LO w Puławach. Rekord Polski w skoku w dal mężczyzn wynosi 8,28 i należy do Grzegorza Marciniszyna, zaś świata 8,95 i należy do Mike’a Powella z USA.

Po rywalizacji na bieżni szczypiorniści i skoczkowie rozdawali kibicom autografy oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć. Oczywiście dużą popularnością cieszył się Kamil Stoch, który jednak nie skakał. Zmaganiom sportowym przyglądało się około 500 osób, przede wszystkim dzieci i młodzież. – Zawsze jeśli jest jakiś szczytny cel jakieś imprezy, jak na przykład promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, to zarówno ja, jak i myślę, że skoczkowie, chętnie bierzemy w nich udział. Kamil Stoch nie skakał, ponieważ jesteśmy w trudnym okresie przygotowawczym i nie każdy jest gotowy żeby brać udział w tego typu rywalizacji – mówi Łukasz Kruczek, trener polskich skoczków.

Zawodnicy rywalizowali na skoczni lekkoatletycznej puławskiego stadionu MOSiR przy ul. Hauke Bosaka od godz. 12.00 do godz. 12.45. Po zakończeniu konkursu szczypiorniści i skoczkowie rozdawali kibicom autografy oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach II Kongresu Polska Chemia. Sponsorem sportowców jest Grupa Azoty, która w ten sposób podkreśliła swój udział we wspieraniu kultury fizycznej.

oprac, lublin112, LubSport, (fot. lublin112)
2015-06-11 18:33:06

2 komentarze

 1. jakoś Stocha ciężko tu skojarzyć na tych fotkach.

 2. Dokadnie Piśmak nie wie co pisze

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika