Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Już wkrótce Mikołajki z komunikacją miejską w Lublinie. Na podróżnych będą czekały upominki

Trolejbus kursujący w świątecznej aranżacji, świąteczne utwory oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy tegorocznej akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami oraz zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt.

Mikołajkowy trolejbus

W tym roku, po raz kolejny 6 grudnia na ulice miasta wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w choinki i bombki, natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Otulanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. Dodatkowo, podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka. Na pasażerów mikołajkowej linii będą również czekały słodkie upominki.

W dniu 6 grudnia pojazd będzie kursował na linii nr 158 i wyjedzie z zajezdni przy ul. Grygowej o godz. 8.57. Pierwszy kurs w kierunku Zana ZUS rozpocznie na przystanku Felin 02 o godz. 9.07, po czym będzie realizował kolejne, zgodnie z załączonym rozkładem. Numer taborowy pojazdu to 3888. W godz. 9.00-17.00 w trolejbusie obecni będą nasi pracownicy, przebrani w świąteczne stroje.

Od 7 grudnia 2023 r. świąteczny trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do 19 stycznia 2024 r.

Kierowca i kontroler też Mikołaj

Podobnie jak w latach ubiegłych w role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień.

Jak co roku także za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy Mikołaje. W środę – 6 grudnia – część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin do służbowego stroju, włoży czerwone czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

Akcja „Mikołajki z komunikacją miejską” to wspólne przedsięwzięcia ZTM w Lublinie i miejskiego przewoźnika – MPK Lublin Sp. z o.o., we współpracy z Referatem Marketingu Miasta Lublin, który przygotował projekt świątecznej grafiki na trolejbus oraz grupą „Otulanie włóczką”, która ozdobi wnętrze świątecznego trolejbusu.

(Źródło: ZTM)

5 komentarzy

  1. Prezenty srezenty.
    Może w ramach prezentu zaczęliby punktualnie jeździć?
    Albo przestali wysyłać 12-metrowe „pojazdy zastępcze” na najbardziej oblegane linie, które mieli obsługiwać 18-metrowymi przegubowcami (bo to ostatnio już plaga)?

  2. Zgadzam się z Kubą więcej 18 metrowych pojazdów szczególnie w godzinach szczytu a nie inwestycja w stroje dla przebrania pracowników acha i z okazji mikołajków przejazdy bez biletu dla wszystkich

  3. Na głupoty pieniądze są, a autobusy jeżdżą jak PKS w koziej wólce…

  4. Częściej i punktualnie..

  5. Gdy inni kierujący pojazdami zaczną wypuszczać autobusy czy trolejbusy z zatok. Gdy nie będą wpychać się przed nomi na pasy ruchu. Gdy nie będą blokować buspasów. Gdy nie będzie postoju pojazdów w zatokach.Gdy rozkłady będą ułożone z głową. Gdy sygnalizacja będzie ustawiona pod te pojazdy. Wtedy napewno będzie punktualniej. Teraz to jest jazda aby dojechać i nikogo nie zabić. Jak ktoś ma inne zdanie, to zapraszam niech pokaże jak to robić lepiej. Chętnie się uczę czegoś nowego, zupełnie jak ten na literę D zwany Maliniakiem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo