690 680 960

Jutro zakupów nie zrobicie. Większość sklepów będzie zamkniętych

Niedziela 15 maja jest jednym z dni ustawowo wolnych od pracy. Oznacza to, że duże sklepy jak też centra handlowe będą zamknięte.

Przypadające na dzień jutrzejszy Zielone Świątki są jednym ze świąt religijnych, podczas których ustawowo obowiązuje dzień wolny od pracy. Jest to też jeden z trzynastu dni w roku, podczas których zgodnie z ustawą z 2007 roku wprowadzono tzw. zakaz handlu. Otwarte mogą być jedynie sklepy na stacjach paliw jak też małe placówki handlowe, gdzie za ladą staną sami właściciele lub osoby zatrudnione na umowy cywilne.

Zamknięte będą z kolei wszystkie supermarkety, hipermarkety oraz centra handlowe. Drobne niezbędne zakupy będzie można więc zrobić tylko w osiedlowych sklepikach.Czynne będą też apteki.

W tym roku czeka nas jeszcze sześć dni ustawowo wolnych od pracy. W czwartek 26 maja przypada Boże Ciało, w poniedziałek 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP, we wtorek 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych zaś w piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowo wypadające w niedzielę i poniedziałek 25 i 26 grudnia święta Bożego Narodzenia.

(fot. lubelskie.lu)
2016-05-14 15:52:06

17 komentarzy

 1. 10 kwietnia też nie zrobi się zakupów.

 2. i co to będzie,gdzie ci wszyscy odwiedzający galerie w niedziele się podzieją,jak oni wytrzymają???

  • Na prędce zorganizują jakiś marsz z transparentami KOD-u, ofiarowanymi przez Sorosa. Petycje o delegalizacji wszelkich organizacji i stowarzyszeń sponsorowanych przez tego gościa podpisaliście?

   • Raczej odbędzie się jakaś krucjata różańcowa wraz z onr, odmówią kilka zdrowasiek i zaczną śpiewać pieśni religijne tak jak to kępa robiła w watykanie za zdrowie jaśnie nam panującego Jarosława. Postawią kilka krzyżów smoleńskich, dadzą na tace klerowi i na kolanach powrócą do swoich domostw bijąc się w pierś.

    • „.. kilka krzyżów…” nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera. „Odmianów” się naucz i dopiero zabieraj głos. W Nowoczesnej karierę zrobisz.

 3. Do kościoła pójda w końcu. 🙂 a nie tylko odwiedzanie matki Boskiej Pieniężnej.

 4. O matko i co to teraz będzie „dzień bez olimpu,plazy i innych gów… dniem straconym”

  Gdzie podzieje się patola lubelska Tak Tak największa patologia podjeżdża nowym merolem na msze do almy itd…
  Pracowałem kiedyś w jednym ze sklepów na galerii niezły polew z ochroną mieliśmy i innymi pracownikami

  1.Autem do kościoła żeby sąsiadów zakuł w oko nowy wieśwagen a potem wyścig do plazy olipu itd..oczy w smartfonie tablecie a nawet widziałem typa jak otwartego laptopa w wózku woził „pewnie niechcący na fb zdjęcia wstawiał z logo sklepu” ŻENUA

  Ogarnijcie sie ludzie bo telewizja i telefony robią wam styropian z mozgów

  • Cóż. Jednych stać, a innym żal tyłek ściska jak wynika z Twojej wypowiedzi. Było się uczyć to też byś może jeździł nową furką z nowym lapkiem i fajna laską na przednim siedzeniu a nie „na galerii” pracował. Przykro mi, że jedyne co Ci pozostało to „polewka” z innych.

   • Typowa wypowiedz dorobkiewicza materialisty. Nie wiem czy nim jestes, ale Twoja wypowiedz na to wskazuje. Czyli wg Ciebie komus ma zal cos sciskac, bo gosc ma dobra fure i na przednim siedzeniu fajna laske tylko dzieki temu ze sie dorobil?:D To w takim razie pusty jestes czlowieku, ze az Ci wspolczuje. Pewnie sam wozisz obok na siedzeniu tego typu lalę. Lepiej miec skromny budzet, ale troche oleju w glowie, ktorego Ci brak.

    • Aaron Fleischmann

     Parweniuszu Dorobkiewiczu o nicku „Ktoś”, któryś powinieneś się zwać „Nikt”! Nie mierz wszystkich swoją miarą i pamiętaj, że najcenniejszych rzeczy w życiu za pieniądze kupić się nie da: miłości, przyjaźni, szczęścia, pasji. Ba! Pieniądze zazwyczaj utrudniają ich zdobycie. Nie ma człowieka bardziej żałosnego od tego, którego sensem życia jest DORABIANIE SIĘ.

 5. Gondol Jerzy z nad Wisły

  Jak to miło, że znów znaleźliście powód żeby się o byle g… (czytaj: nawóz) pogryźć. 😆
  Jak dzieci – jak dzieci :mrgreen:

 6. Jeffrey dokładnie tak jak mówisz jest….Nic mi nie jest żal mi szkoda tych ludzi bo mają musztarde w oczach i sterowani mediami są a wole mieć skromniejszą żonke niż kołtuna wymalowanego bo z rana pasztetowa grunt to lans za funciaki na pieniądzach nie śpię ale stać mnie na wynajem mieszkania i chleba mi nie brakuje.
  Nie musze jechać na wyspy żeby sie lansować bo jest to Żenujące.””wielki angol wrócił do polski””hahah

 7. Ktoś a i jeszcze jedno własnie kupiłem lapka za 3000 zł i jakoś go pod pachą nie noszę co by wszyscy widzieli

  • Aaron Fleischmann

   Ale w komentarzu na lublin112 już pochwalić się nim zdążyłeś :))))

 8. Aaron Fleischmann

  Szkoda, że tylko w tę jedną niedzielę sklepy będą pozamykane. Powinny być w każda.

 9. Do kosciola lub do cpn zaraz to przemysle….

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas