Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro rozpoczyna się ostatni etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

Jutro rozpocznie się ostatni etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od wtorku zostaną tam wprowadzone ważne dla kierowców zmiany w organizacji ruchu.

W ramach IV etapu inwestycji ruch na al. Witosa będzie odbywał się na obu jezdniach, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ponadto zostanie utrzymane zamknięcie odcinka ul. Doświadczalnej w kierunku osiedla Felin. Objazd wyznaczono ul. Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Natomiast ruch pieszych zostanie skierowany na nowo wybudowane chodniki, zaś wykonane w ramach inwestycji zatoki autobusowe będą udostępnione do użytkowania dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia przez drogowców robót wykończeniowych oraz uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przebudowywanym skrzyżowaniu. Inwestycja powinna być gotowa do końca października.

Jutro rozpoczyna się ostatni etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

fot. UM Lublin

Przebudowa obejmuje powstanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Przebudowę przechodzi również sygnalizacja świetlna. Zmiany zakładają też dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu.

Przewidziano także budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Prace objęły także oświetlenie uliczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Wartość robót to blisko 11,6 mln zł. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.

Jutro rozpoczyna się ostatni etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

fot. UM Lublin

(źródło UM Lublin)

18 komentarzy

 1. Super..

 2. Na większości długości al. Witosa są wiadukty a tu robią światła i piszą o udrożnieniu…
  Albo zrobiono wiadukt do Carrefour’a a 200 m dalej przejście dla pieszych z al. Witosa.
  Ciężko z tym myśleniem w magistracie oj ciężko. MASAKRA

  • Mało Ci trupów na tym skrzyżowaniu? Czy każde skrzyżowanie w mieście chcesz wiaduktem zastąpić? O co Ci konkretnie chodzi? Jak Ty byś to zrobił?

 3. Jest ci ścieżka dla kaskaderów umysłowych. Tylko po co?

 4. Od czasu do czasu na 2 pasmowce rowerzysta. Czy z boku nie mogą wybudować jakiejś drogi dla rowerów i dla pieszych?

  • Dla pieszych to może by się i droga przydała.
   Ale do ruchu pojazdów (wszystkich pojazdów) jednia, która jest wystarcza.
   W jakich godzinach na Witosa rowerzyści powodują korki?

   • Mogą jeździć DMM.

    • Jedni mogą, to jadą DMM. Inni jadą inaczej, i też mogą.
     Na DMM jest tyle przejazdów przez uliczki, przystanki, skrzyżowania, że strach tamtędy jechać. Na długości 100m jest przynajmniej kilka takich przeszkód.

 5. Na wylotówce 2 pasmowej często pojawiają się szaleni rowerzyści i piesi na poboczu. Czy nie można z boku albo w poblizu zbudować chodnika a nawet jakiejś ścieżki rowerowej?

 6. Od czasu do czasu na 2 pasmowce rowerzysta. Czy z boku nie mogą wybudować jakiejś drogi dla rowerów i dla pieszych?

 7. A czy dziennikarz pisząc to sprawdził czy faktycznie tak jest? Bo ja widziałam,że od dziś otwarte mimo artykułów, że od jutra.

  • Miasto przekazało, że jutro będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. To logiczne, że jeżeli jutro, to dziś muszą nastąpić zmiany, aby od jutra ona obowiązywała…

 8. Jest może wiadome co to za inwestycja na ul. Piaseckiej między Aldi a Biedronką?

Dodaj komentarz

Z kraju