Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro w Lublinie odbędzie się marsz ku pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

W niedzielę w Lublinie odbędzie się marsz ku pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie organizowane jest już po raz ósmy.

Głównym celem marszu, jest wspólne uczczenie pamięci jednego z najznakomitszych żołnierzy II Rzeczypospolitej, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej oraz powstania warszawskiego, ochotnika do Auschwitz, autora „raportów Pileckiego”, członka organizacji niepodległościowych walczących z okupantem niemieckim, a po wojnie także sowieckim.

Kolejnym celem marszu, jest budowania braterstwa w polskim społeczeństwie wokół postaci Witolda Pileckiego i jego niekwestionowanego autorytetu. Organizatorzy pragną ukazać życiorys Rotmistrza Pileckiego, głównie młodemu pokoleniu, jako wzór godny naśladowania, pokazujący jak wspaniale można przeżyć swoje życie, służąc ojczyźnie.

Do wspólnego marszu zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic, bez względu na poglądy i przekonania polityczne.

Program wydarzenia:
13:15 – Msza Święta w intencji duszy rotmistrza Witolda Pileckiego w kościele Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicz
14:15 – Start marszu z Placu Wolności, trasa: Plac Wolności,ul. Bernardyńska, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Królewska, Stare Miasto, Dziedziniec Zamku Lubelskiego

Dziedziniec Zamku Lubelskiego: część oficjalna, przemówienia gości, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zakończenie marszu.

2018-05-12 11:14:27
(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. Jerzy Gondol z Nadwisły

    Doceniam bohaterstwo rotmistrza Pileckiego, a nawet chęć budowy braterstwa, ale…
    …bawcie się w to sami, ja nie lubię takich spędów pod byle pozorem

  2. Czy obywatle RP beda go blokowac??

  3. Wspaniały polak

  4. Wielki bohater i wielki człowiek. Szkoda, że dziś nie mamy w polityce takich ludzi. Z drugiej strony, który normalny człowiek chciałby dziś iść do tego bagna i taplać się w szambie z tymi wszystkimi miernotami i z lewej i z prawej. Rzygać się chce jak sie patrzy i na obecnych rządzących i na tę pożal się Boże opozycje. Totalny chlew pełen świń bijących się o koryto…

  5. A co się spodziewasz jak część normalnej inteligencji i ludzi nastawionych patriotycznie zginęło w 1920 roku ,kolejna danina poszła od 1939 do lat pięćdziesiątych a większości komuchy tak łby sprały że po za prywatą nic więcej nie widzą .