W pięciu gonili 18-latkę, jeden z nich obciął kobiecie nożyczkami kosmyk włosów. Usłyszeli zarzuty rozboju

Najpierw zażądali od 18-latki wydania pieniędzy i telefonu, gdy ta zaczęła uciekać, dogonili ją i obcięli jej nożyczkami kosmyk włosów i zranili w rękę. Podejrzani o usiłowanie rozboju zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z zamojskich osiedli. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że do szpitala zgłosiła się młoda kobieta zraniona podczas szarpaniny z zaczepiającymi ją mężczyznami.

Policjanci ustalili wstępnie, że do 18-latki podeszło pięciu mężczyzn i zażądało oddania im portfela i telefonu komórkowego. Młoda kobieta odmówiła i zaczęła uciekać. Mężczyźni dogonili ją i jeden z nich nożyczkami obciął jej kosmyk włosów. W momencie, gdy inny mężczyzna próbował zrobić to samo broniąca się kobieta została zraniona nożyczkami w rękę. Po chwili udało się jej wyrwać napastnikom i uciec.

Kryminalni z Zamościa po kilku godzinach zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Dwaj z nich to 18-latkowie z gminy Miączyn oraz gminy Krasnobród, kolejni to 25-letni mieszkaniec Zamościa oraz 17-latek z gminy Łabunie. Najstarszym napastnikiem był 38-latek bez stałego meldunku.

– Wczoraj Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu przedstawił zarzuty usiłowania rozboju 18-latkowi z gminy Krasnobród oraz 25-latkowi z Zamościa. Zdecydował również o zastosowaniu w stosunku do nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

2018-05-12 11:21:01
(fot. ilustr. pixabay.com)

Zobacz również

17 komentarzy

  1. w 5 do dziewczyny? cwaniaki? nie wstyd im? niech ich wypuszcza sam porządek z nimi zrobie

  2. Ten dozór to chyba tylko po to, żeby znajomi ofiary mieli możliwość załatwić sprawę po swojemu? Jeżeli tak, to ok. Ale jeżeli w tym czasie sprawcy wyjadą za granicę unikając odpowiedzialności to rozumiem, że prokurator odpowie za niedopełnienie obowiązków? A nie, zapomniałem że prokuratorzy nie odpowiadają przed nikim i za nic…Zakładam, że wytypowanie 5 osób w tak krótkim czasie nie jest dla policji łatwym zadaniem i wymaga godzin ciągłej pracy i zaangażowania wielu ludzi. I co z tego jak prokurator każe wypuścić, a sąd zmieni kwalifikację na wykroczenie…

  3. Pewnie mieli „męskie” torebki, tzw. pedałki, sportowe ubrania i złote łańcuchy na szyi…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021