Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka lat jeździł ciężarówką bez uprawnień. Wpadł, bo wjechał, gdzie mu nie wolno

Jeździł po całym kraju i przez długi czas udawało mu się unikać kontroli drogowych. Wpadł w Lublinie, gdyż wjechał pod zakaz tonażowy.

25 komentarzy

  1. niespodzianka ? raczej nie 😉 ludzie chyba sobie nie zdaja sprawy jak duzy procent kierowcow na drogach nie ma prawka. Moich dwoch kolegow jezdzi tak od ponad 3 lat . Jeden mial stluczke ale ze mial oc( samochod ma wspolwlascieiela) to wyplacili normalnie mimo ze z jego winy. Kierowcy bez prawka jezdza najlepiej bo staraja sie nie rzucac w oczy. Oczywiscie jakies 18 letnie chlopaczki to juz inna bajka .. Kolejny kolega lata czesto do afryki i porusza sie na prawku z jednego z afrykanskich krajow po polsce. Mozna ? mozna ?

  2. Lepiej jeździć bez prawka bezpiecznie i zgodnie z przepisami niż jeździć jak pirat drogowy z prawkiem 🙂

  3. Pewnie za alimenty mu zabrali i podobno karty plywackie tez maja za alimenty zabierac.

  4. Wychodząc z takiego założenia, to po h*j nam wszystkim prawko skoro gdyby nie ono to wszyscy by jeździli bezpiecznie. Chyba jednak nie tędy droga..

  5. Prawo jazdy a uprawnienia to niekoniecznie to samo a w naszym chorym kraju na wszystko trzeba mieć dziesiątki kwitów zezwoleń nawet prawo jazdy dzieli się na podkategorie w danej kategorii np ,,A” ,uprawnienia do przewozu towarów.mino posiadanego prawka.

  6. prawko to jest tak jak z dyplomem polskiej uczelni , kiedys byly bajki ze potrzebne a jednak sie okazalo ze w zyciu przydaje sie mniej niz papier toaletowy 😉 tez tak jezdze juz kilka lat i nawet jednej rutynowej kontroli nie mialem. robi dzienie jakies 30 km

  7. oczywiście bez uprawnień nie polecam jeździć, ale każdy kierowca busa z kat B i praktyką wsiądzie do ciężarówki z naczepą i będzie jeździł bez żadnych problemów. Sam brak kategorii nie jest jednoznaczne ze stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym

  8. Przecież w artykule nie jest napisane iż nie posiadał prawa jazdy tylko uprawnień. To nie jest jednoznaczne. Można posiadać prawo jazdy na wszystkie kategorie bezterminowo, ale nie posiadać wpisu „95” czyli informacji o ważnych badaniach. Kiedyś wystarczało prawo jazdy i zaświadczenie o odbytych badaniach. Obecnie należy zrobić badania lekarskie, psychologiczne, kurs doszkalający (za wszystko trzeba oczywiście zapłacić – niemało) i wtedy zgłosić się z tymi zaświadczeniami do wydziału komunikacji. Wtedy zostanie nam wydane (oczywiście po kolejnej opłacie) nowe prawo jazdy w którym będzie informacja o ważności badań i kursu – całe 5 lat! Potem czekają biednego kierowcę kolejne opłaty. Szkoda gadać!!!

  9. Dziwne że w przypadku osobówki i braku uprawnień nie holują na parking i nie zabierają na komisariat. Ewidentne łamanie konstytucji.

  10. Polak.masz racje przez niego wylecialko kilku dyzurnych kmp l.n bo po kursie byly napiwki w postaci w……..y

Z kraju

Polityka i społeczeństwo