Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka lat jeździł ciężarówką bez uprawnień. Wpadł, bo wjechał, gdzie mu nie wolno

Jeździł po całym kraju i przez długi czas udawało mu się unikać kontroli drogowych. Wpadł w Lublinie, gdyż wjechał pod zakaz tonażowy.

W poniedziałek rano funkcjonariusze lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który od ponad trzech lat jeździł bez wymaganych uprawnień do kierowania. Mężczyzna poruszał się po całym kraju, starał się przestrzegać przepisów, tak aby zminimalizować ryzyko kontroli drogowej. Udawało mu się to, aż do dzisiaj.

Mężczyzna jadąc al. Tysiąclecia, skierował się na wiadukt prowadzący w stronę ul. Mełgiewskiej. Nie zauważył jednak, że obowiązuje tam ograniczenie w ruchu samochodów ciężarowych. Poruszający się wiaduktem ciężki pojazd, dostrzegli za to policjanci. Niezwłocznie zatrzymali auto do kontroli.

Ponieważ nie posiadając uprawnień, kierowca nie mógł kontynuować dalszej jazdy, jego pojazd trafił na policyjny parking. Mężczyznę zaś przewieziono na komisariat, gdzie prowadzone są z nim dalsze czynności.

41

(fot. lublin112)
2017-03-13 19:49:39

25 komentarzy

  1. niespodzianka ? raczej nie 😉 ludzie chyba sobie nie zdaja sprawy jak duzy procent kierowcow na drogach nie ma prawka. Moich dwoch kolegow jezdzi tak od ponad 3 lat . Jeden mial stluczke ale ze mial oc( samochod ma wspolwlascieiela) to wyplacili normalnie mimo ze z jego winy. Kierowcy bez prawka jezdza najlepiej bo staraja sie nie rzucac w oczy. Oczywiscie jakies 18 letnie chlopaczki to juz inna bajka .. Kolejny kolega lata czesto do afryki i porusza sie na prawku z jednego z afrykanskich krajow po polsce. Mozna ? mozna ?

  2. Lepiej jeździć bez prawka bezpiecznie i zgodnie z przepisami niż jeździć jak pirat drogowy z prawkiem 🙂

  3. Pewnie za alimenty mu zabrali i podobno karty plywackie tez maja za alimenty zabierac.

  4. Wychodząc z takiego założenia, to po h*j nam wszystkim prawko skoro gdyby nie ono to wszyscy by jeździli bezpiecznie. Chyba jednak nie tędy droga..

  5. Prawo jazdy a uprawnienia to niekoniecznie to samo a w naszym chorym kraju na wszystko trzeba mieć dziesiątki kwitów zezwoleń nawet prawo jazdy dzieli się na podkategorie w danej kategorii np ,,A” ,uprawnienia do przewozu towarów.mino posiadanego prawka.

  6. prawko to jest tak jak z dyplomem polskiej uczelni , kiedys byly bajki ze potrzebne a jednak sie okazalo ze w zyciu przydaje sie mniej niz papier toaletowy 😉 tez tak jezdze juz kilka lat i nawet jednej rutynowej kontroli nie mialem. robi dzienie jakies 30 km

  7. oczywiście bez uprawnień nie polecam jeździć, ale każdy kierowca busa z kat B i praktyką wsiądzie do ciężarówki z naczepą i będzie jeździł bez żadnych problemów. Sam brak kategorii nie jest jednoznaczne ze stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym

  8. Przecież w artykule nie jest napisane iż nie posiadał prawa jazdy tylko uprawnień. To nie jest jednoznaczne. Można posiadać prawo jazdy na wszystkie kategorie bezterminowo, ale nie posiadać wpisu „95” czyli informacji o ważnych badaniach. Kiedyś wystarczało prawo jazdy i zaświadczenie o odbytych badaniach. Obecnie należy zrobić badania lekarskie, psychologiczne, kurs doszkalający (za wszystko trzeba oczywiście zapłacić – niemało) i wtedy zgłosić się z tymi zaświadczeniami do wydziału komunikacji. Wtedy zostanie nam wydane (oczywiście po kolejnej opłacie) nowe prawo jazdy w którym będzie informacja o ważności badań i kursu – całe 5 lat! Potem czekają biednego kierowcę kolejne opłaty. Szkoda gadać!!!

  9. Dziwne że w przypadku osobówki i braku uprawnień nie holują na parking i nie zabierają na komisariat. Ewidentne łamanie konstytucji.

  10. Polak.masz racje przez niego wylecialko kilku dyzurnych kmp l.n bo po kursie byly napiwki w postaci w……..y

Z kraju