Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest umowa na pierwszy etap obwodnicy Białej Podlaskiej. Trasa ma połączyć dwie drogi wojewódzkie (foto)

Zamiast przez centrum Białej Podlaskiej, kierowcy jadący tranzytem ominą miasto po jego wschodniej stronie. Cała obwodnica to jednak dopiero założenie, na razie powstać ma pierwszy jej etap.

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk podpisał z gdańską firmą Znak umowę na zaprojektowanie I etapu wschodniej obwodnicy miasta. Zadaniem wykonawcy będzie stworzenie kompleksowej dokumentacji technicznej i wykonawczej pozwalającej na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przeprowadzenie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Budowa tej trasy planowana jest od lat, jej celem jest wyprowadzenie z miasta ruchu pojazdów poruszających się w układzie północ-południe. Zgodnie z założeniem, obwodnica ma się zaczynać między miejscowościami Ossówka a Hrud na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 811 Biała Podlaska – Konstantynów z drogą powiatową prowadzącą do Janowa Podlaskiego.
Nastepnie od wschodniej strony ominie miasto i połączy się z drogą wojewódzką nr 812 Biała Podlaska – Wisznice za lasem w Wólce Plebańskiej.

Inwestycja podzielona jest na cztery etapy. Pierwszy z nich obejmuje rozbudowę i wzmocnienie 2,2 km odcinka Al. Solidarności od ronda Rosenwertha na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 2, budowę nowego odcinka jezdni o długości 1 km oraz budowę dwóch wiaduktów nad ul. Sidorską i linią kolejową. W ramach realizowanych prac powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe, dodatkowe jezdnie zapewniające dojazd do posesji, rozbudowana zostanie też ul. Sidorska, przy czym dotyczy to odcinka w rejonie planowanego wiaduktu.

Zgodnie z istniejącymi planami, w 2025 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę pierwszego odcinka obwodnicy. Prace mają potrwać około dwóch lat. Jeżeli chodzi o pozostałe części trasy, są one ujęte w planach długofalowych miasta, jednak na razie nie określono jeszcze kiedy mogłyby one być realizowane.

Jest umowa na pierwszy etap obwodnicy Białej Podlaskiej. Trasa ma połączyć dwie drogi wojewódzkie (foto)

Jest umowa na pierwszy etap obwodnicy Białej Podlaskiej. Trasa ma połączyć dwie drogi wojewódzkie (foto)

5 komentarzy

  1. Oj jakie ładne dziewczyny tam mają! Mmm…

  2. Potężny Wędkarz z Bystrzycy

    Jak się patrzę na te chłopki to widzę jak zakładają skarpety do szpilek.

  3. Ładne panie – budowałbym.

  4. A panowie nie zasłużyli na kawkę?

  5. Kawka albo praca, co jest?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport