Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Hala w której składowano brykiet i pellet stanęła w płomieniach. W akcji gaśniczej ranny został strażak (zdjęcia)

Ponad 7 godzin trwała akcja gaśnicza pożaru hali magazynowej w Janowie Lubelskim. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Pożar na terenie jednej z firm w Janowie Lubelskim został zauważony w czwartek kilka minut po godzinie piątej rano. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak się okazało, paliło się wnętrze hali magazynowej, w której składowany był m.in. brykiet i pellet drzewny. Płomienie objęły materiał drzewny, z którego były one produkowane. Do tego występowało bardzo duże zadymienie.

– Działania gaśnicze utrudniał gęsty dym wydobywający się z hali, konieczne było użycie aparatów ochrony dróg oddechowych i częsta rotacja strażaków. Dodatkowo podczas działań od właściciela obiektu uzyskano informację o składowaniu w hali butli LPG – wyjaśnia bryg. Piotr Drzymała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Akcja gaśnicza trwała ponad 7 godzin. Brało w niej udział 8 zastępów straży pożarnej z JRG w Janowie Lubelskim oraz z jednostek OSP z okolicznych miejscowości, w sumie 37 strażaków. W trakcie działań doszło do wypadku, w którym ranny został jeden ze strażaków. Obecnie przebywa on w szpitalu.

4 komentarze

 1. Ale co przewrócił się i nos zdarł? To tak jak napisać że był wypadek na drodze i nie podać żadnych przyczyn i szczegółów.

 2. Rolnicy protestują Bruksela płonie tfuen milczy

  • Jestem problemem Tuska

   To są właśnie szczere informacje TVP1 TVN nie tylko Bruksela (rolnicy zapowiedzieli, że nie wycofają się jutro też będzie to samo) ale Paryż jest zablokowany. Do tego doprowadzają decyzję Unii.

 3. Hala w której składowano brykiet i pellet stanęła w płomieniach…
  Bo to co wyprodukowano w nadmiarze, było za drogie, trzeba było składować i dostało samo zapłonu.
  Tak to bywa jak ktoś myśli, że się nachapie w rok tyle, na co inni musieli pracować kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Z kraju