Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jednostki OSP odebrały promesy na zakup sprzętu. Łącznie na ten cel trafiły 4 mln zł (zdjęcia)

Mundury, hełmy i buty ochronne, czy też sprzęt do łączności jest w planach strażaków, którzy otrzymali dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystko w ramach programu „Mały strażak”.

W środę na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 przy ul. Węglarza w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie promes dla jednostek OSP na zakup sprzętu i wyposażenia. Chodzi o środki z programu „Mały strażak”, którego celem jest podnoszenie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych. Odbywa się to poprzez doposażanie Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

W tym roku na ten cel przeznaczono 4 miliony złotych. Środki te trafią do 273 jednostek OSP z województwa lubelskiego. W ramach programu każda jednostka mogła otrzymać maksymalnie 15 tys. zł na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji w terenie. Mowa tu m.in. o: mundurach, hełmach i butach ochronnych, sprzęcie do łączności, sprzęcie uzbrojenia i techniki specjalnej taki jak pompy, węże, pilarki do drewna i metalu. Co ważne, dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pokrywa 100 proc. kosztów zakupu.

W poniedziałek w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu promesy wręczono przedstawicielom 84 jednostek OSP, pozostałe 189 przekazano dziś w Lublinie. Odbierali je druhowie z jednostek z powiatów: lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego, bialskiego, chełmskiego, krasnostawskiego, opolskiego, parczewskiego, radzyńskiego i włodawskiego.

(fot. mł. kpt. Tomasz Stachyra)

16 komentarzy

  1. „Mały strażak” nazwa wymyślona na cześć kaczora…

    A gmina która będzie miała największą frekwencję w wyborach dostanie pół tony węgla i talon na balon

  2. Trzeba uważać aby Pawłowska znowu nie zmieniła poglądów i nie stanęła po stronie podpalaczy.

  3. Pieniądze nasze w gardła wasze.

  4. Sylwek standardowo nic nie zrobił ale za darmo na imprezkę się wbić to pierwszy jak zawsze. Ciekawe co to będzie jak na jesieni przyjdzie mu pójść do normalnej roboty ?

  5. Czy promesą można zapłacić?

  6. Nieuchronnie ku wyborom idzie…

Dodaj komentarz

Z kraju