Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden próbował ukraść akumulatory, drugi nożyczki do golenia. Obaj wpadli w ręce ochroniarzy

Dwóch złodziei wpadło wczoraj w ręce ochroniarzy w lubelskich sklepach. Obaj zostali przekazani policjantom. Jeden z nich próbował ukraść akumulatory, drugi zaś akcesoria do golenia.

Wczoraj w jednym ze sklepów budowalnych w Lublinie pracownicy ochrony zatrzymali 28-latka, który próbował ukraść dwa akumulatory. Złodziej nie zdołał ich dostatecznie ukryć i został zauważony przez ochronę.

Z kolei 35-latek wpadł w jednej z drogerii na terenie miasta. Jego łupem miały paść nożyki do golenia o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni zostali zauważeni przez pracowników ochrony. Wkrótce będą odpowiadać przed sądem za kradzież, za co grozi do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy na swoim koncie nie mają więcej tego typu przestępstw.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo jak wyglądają nożyczki do golenia?

  • Wystarczy skorzystać z Google, podpowie jak 😉

   • Redakcja pożal się Boże nadal nie widzi błędu. Ale zawsze odpowiada z tupetem niedouczonego. Te tytułowe nożyczki do golenia to pewnie dwie skrzyżowane brzytwy… Zaraz, zaraz dalej w tekście stoi, że to nożyki do golenia. I nie potrzeba Google’a 🙂

    • To może jeszcze raz, bo widzimy problem.
     Słowo „GOLIĆ” oznacza – usuwać włosy lub zarost tuż przy skórze
     Golenie – czynność składająca się z usuwania włosów lub zarostu przy skórze
     Nożyczki do golenia – narzędzie służące do usuwania włosów i zarostu przy skórze

     Mamy nadzieję, że pomogliśmy rozwikłać problem. Samo pojęcie golenia nie wiąże się tylko i wyłącznie z żyletką, brzytwą czy maszynką do golenia. Być może szanowni Komentujący nie wiedzą, że są nożyczki do golenia. Podpowiadamy – są specjalne nożyczki do brody.

     • To i piła łańcuchowa też może być do golenia wg. „definicji” redakcji. Gdybym nie wiedział kto siedzi za mediami i w czym się specjalizujecie to by mi do głowy nie przyszło że ktoś może być taki.

      • Polecamy zapoznanie się ze sprzętem groomerskim oraz dla barberów. To, że komuś kojarzy się golenie tylko z żyletką, no trudno ;). Naprawdę można zapoznać się z tą ofertą jest ogólnie dostępna w sieci, a pojęcie golenia nie wiąże się jedynie z tym, że ktoś bierze maszynkę do golenia i się nią goli do zera 😉

       • Panowie, dajcie sobie spokój – jeszcze nie widziałem, żeby redakcja przyznała się do błędu.

        Google po wpisaniu frazy „nożyczki do golenia” (oczywiście w apostrofach), wynajduje jakieś głupoty i ten artykuł.

        • Są nożyczki do golenia, bo samo słowo golenie nie oznacza tylko zerowanie zarostu, ale także przycinanie go. Więc słowo nożyczki do golenia ma jak najbardziej zastosowanie. W skład asortymentu do golenia wchodzą również nożyczki, grzebień, czy też brzytwa. Najgorzej jak internetowi znawcy się wypowiadają i krytykują coś, o czym nie mają pojęcia. Pozdrawiam redakcję i współczuję, że musi się użerać z takimi komentującymi.

         • Poproszę o jakiś link do sklepu gdzie mógłbym nabyć taki niezwykły przedmiot.

         • Nikt nie neguje, że golenie oznacza nie tylko zerowanie.
          Nożyczkami można również gracować grządki, więc jak ktoś tak używa nożyczek, to wyrażenie „nożyczki do gracowania” ma też zastosowanie. Jednak nie widziałem żeby gdzieś ktoś sprzedawał „nożyczki do gracowania”…

          (nożyczki do golenia – to nie jest słowo)

       • Nożyczkami brodę się STRZYŻE nie goli :)) „redakcja” sugerowałaby redaktorów a nawet dziennikarzy..cóż…

     • No to oprzyjmy się na wieszczu. Dowodnie widać, do czego służą nożyczki:

      „Biedaczka, ze śmiercią w walce,
      Czując skonu paraliże,
      Wytknęła tylko dwa palce
      I za odpowiedź palcami,
      Jakby dwiema nożycami,
      Mężowi pod nosem strzyże”.

Z kraju