Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała rowerem po przejściu dla pieszych. Została potrącona przez toyotę (foto)

Jadąca rowerem kobieta wjechała na przejście dla pieszych. Została tam potrącona przez samochód osobowy. Na szczęście nie odniosła obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po godzinie 9 na al. Lotników Polskich w Świdniku. W rejonie ul. Piłsudskiego rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci, 56-letnia kobieta przejeżdżała na drugą stronę jezdni. Poruszała się jednak po przejściu dla pieszych. W pewnym momencie została potrącona przez toyotę, którą kierowała 28-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego.

Na szczęście rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. 56-latka została ukarana mandatem karnym.

(fot. świdnik.pl)

39 komentarzy

  1. powinien być mandat 1000zł za przejazd rowerem przez przejście dla pieszych i stworzenie zagrożenia w ruchu. Jadą rowerami po przejściu, wpadają na nie rozpędzeni, człowiek albo zdąży wyhamować albo nie i jeszcze się taki matoł umysłowy wykłóca że jest na przejściu i należy mu się pierwszeństwo ,

  2. Powinno być: kierującą rowerem włączając się do ruchu w rejonie przejścia dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi w wyniku czego doszło do kolizji/wypadku.

  3. Świdnik to stan umysłu. Wczoraj rowerzystka przejechała na czerwonym świetle po przejściu dla pieszych i jeszcze japę darła bo ktoś na nią zatrąbił. Przechodzenie po przejściu z telefonem przy uchu lub słuchawkami to już norma.

  4. ***** PO i Romka

    No i fajnie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo