Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał po alkohol na grilla. Miał go w organizmie ponad promil

W minioną sobotę policjanci z Żółkiewki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna tłumaczył swoją obecność za kierownicą pojazdu tym, że wybrał się po alkohol, którego zabrakło na grillu.

W sobotę po godzinie 16 w Gorzkowie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Volkswagen. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się po alkoholu.

Badanie alkomatem 66-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca tłumaczył policjantom, iż jechał „tylko do sklepu” po alkohol, gdyż zabrakło go podczas popołudniowego grillowania.

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo, będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Można i tak taniej i lepiej było pojechać rowerem albo wezwać taksówkę, a gdzie jest ten cwaniak Belzebub??Dawać mi go raz dwa

 2. Twoim zdaniem jazda po pijaku rowerem jest zgodna z prawem?

  • Rower to nie jest pojazd mechaniczny tylko napędzany siłą mięśni

   • Ja bym polemizował. Skoro rower jest napędzany siłą mięśni to znaczy, że ma napęd. A skoro ma napęd to znaczy, że ma MECHANIZM zmieniający siłę mięśni na siłę umożliwiającą poruszanie się roweru. A skoro ma mechanizm, a ma zębatki, pedały, łańcuch i koła, to jest to pojazd mechaniczny. A skoro jest to pojazd mechaniczny, no cóż…
    Zawsze w takiej sytuacji można się przejść do sklepu, ewentualnie poprosić kogoś trzeźwego o podwózkę.
    Poza tym, gość 60+ i nie wie, że ZAWSZE bierze się flaszkę więcej? Gdzie on się uchował?
    A wracając do tematu: za taki „wybryk” gość powinien mieć zabrane kwity dożywotnio, 5000+PLN grzywny, konfiskatę wozu bez prawa odzyskania, i co najmniej 2000 godzin prac społecznych. Do tego podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. I tak powinno się robić z każdym opojem za kierownicą.

   • A ty nie masz głowy tylko wieszak na uszy.

   • dajcie dziecku spokój przecież jest upośledzone bo kto o ilorazie inteligencji pierwiastek z 50 może wiedzieć co to pojazd mechaniczny, wystarczy przeczytać jego ostatnią wypowiedź pod tym artykułem bo nie wiem o co chodzi i kto mieszka w „mogli”, ale wiem, że ciemną masę to on ma między uszami, ale czego można się spodziewać po kimś kto żyje w piwnicy przykuty do rury ciepłowniczej. właśnie zamknęli jego ulubionego wujka który nie wrócił na grilla, a to był jedyny wujek który przy tresowaniu jego czterech liter używał wazeliny, a teraz pupcia będzie piekła do puki go nie wypuszczą, ludzie trochę zrozumienia, bo reszta jego wujków jest brutalna i nieczuła, współczujmy biedakowi.

 3. Akurat kiedyś zatrzymałem pijanego rowerzystę na szosie- ledwo co wychamowałem bo nagle skręcił mi prosto pod samochód. Dobrze byś się czuł gdybyś potrącił pijanego rowerzystę i go nie daj Boże zabił??

  • I wtedy cała wina oczywiście spada na Ciebie. Nie ważne, że pijany i jedzie środkiem szosy. Rowerzyści i piesi mogą robić co chcą. To kierowca ma uważać…

 4. Pojazd mechaniczny – pojęcie używane w odniesieniu do pojazdów wyposażonych w silnik[1].Co za ciemna masa mieszka w tym mogli

Z kraju