Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jarosław Kaczyński: „Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oponami, czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana”

Lider PiS Jarosław Kaczyński w sobotę spotkał się z mieszkańcami Nowego Targu. W trakcie spotkania zapewniał, że węgla nie zabraknie, a palić trzeba wszystkim, „poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana”.

88 komentarzy

 1. Czynimy wszystko, co można uczynić, aby tej zimy nikt nie cierpiał – powiedział Jedyny Sprawiedliwy.
  Myślę, że powinien zamówić w NBP, druk bank knotów o nominale 1 grosza, wielkości A4 (co najmniej), to wtedy ludzie kilka dni mogliby palić obiecanymi dopłatami dopóki „węgiel nie przybędzie”.

 2. Dobrze że sprzedawczyki z peło nie rządzą w tak trudnym czasie światowej inflacji i wojny bo Polski by już nie było a w szkołach tylko język niemiecki.

 3. Mógł dodać żeby podatków nie płacić tylko zostawić sobie na jedzenie

 4. „Węgla nie zabraknie”

  • Wegiel kupuję się wcześniej nie na ostatnią chwilę zawsze można palić drewnem którego jest mnóstwo.

   • Kiedy wcześniej jak od czerwca jest problem z dostępnością? Od kwietnia cena w górę , a sklep pgg to śmiech na sali.
    Węgiel jest ale po 3600 zł za tonę.
    Aby tylko prądu w elektrowni nie zabrakło bo muszę odzyskać to co oddałem do sieci właśnie na ogrzewanie domu.

    • Też fotowoltaiką się będę grzał i kominkiem… choć gaz relatywnie mało „po zadzie” dostał, to jednak trzeba te megawatogodziny oddane do sieci gdzieś zużyć, a przez „Jaszczompa” nie kupiłem jeszcze auta elektrycznego, bo z kredytu wyjść musiałem szybciej.

   • Żeby palic drewnem to trzeba je rok wcześniej przygotować i wysuszyć. mokrym to sobie można co najwyżej piec zepsuć

 5. „WonPO” – ale za to, za rządów PiS lada chwila mamy szansę mieć „bratni”* jako równorzędnie obowiązujący drugi język urzędowy.
  A jak „dobrze” pójdzie to nawet jako „jedynie słuszny”.

  * – słowo zastępcze, bo z właściwym (choć przecież nie obelżywym) komentarza redakcja nie przepuszcza

 6. Żeby z tą „dyspensą” pana Jarosława, że: „Trzeba w tej chwili palić wszystkim…”, nie było tak jak z pozwoleniem na niepłacenie abonamentu RTV przez Chyżego Rója, powiedział ł: „Nie płaćcie”, a potem poszczuł Pocztę, żeby karano niepłacących.

 7. PiS jest jak komunizm, dzielnie walczący z problemami, które sam stworzył. Rozdawnictwo podnosi inflację więc rozdają jeszcze więcej pieniędzy, a drukarnia pracuje na full obrotach żeby było z czego rozdawać. Wartość pieniądza spada, zlotowka słabnie, rośnie inflacja, oczywiście winni wszyscy a nie PiS -niemcy, żydzi, geje i lesbijki, no i Tusk oczywiście. Patologia łyka propagandę i dalej głosuję na pisowskie szkodniki.

  • Otóż to.
   A kryzys węglowy to przez to, że dumnie wprowadzili embargo na początku marca.
   Cała UE zostawiła sobie czas do sierpnia, żeby zrobić w tym czasie zapasy.
   A Polska jest (chyba po Rumunii) państwem najbardziej zależnym od węgla, jeśli chodzi o ogrzewanie domów.
   Tylko Rumuni mają własne kopalnie, a Pinokio nasze pozamykał, uzależniając nas od importu z Rosji.

 8. Elf tak bo my będziemy mieli gaz z Norwegii. I nie mamy umowy z Putinem, który kiedy chce jak Niemcom zakręca kurek. Tu rządzi dobry gospodarz a nie oszust z PO.

  • Z Norwegii Adamie to będziesz miał pustą rurę, bo nie będzie co w nią wtłoczyć. Zresztą ten baltic pipe i tak wpięty jest w rurociąg do Niemiec

 9. To ja nie jesteś sobą. Inflacja jest na całym świecie i jeszcze większa. Na ceny wpływają podnoszone przez Putina ceny gazu i węgla. Normalny to wie a widz tvn i zwolennik Tuska nie zczai.

 10. 112 to ma być portal z wiadomościami regionu, a po co wpier… cie wiadomości z drugiego końca Polski?
  Chyba na wszelki wypadek, musicie podlizać się „wodzowi”.
  Pewnie dostaliście nowy przydział wazeliny.

  • To my decydujemy, jakie treści publikujemy, to po pierwsze. Po drugie od kilku lat jest dział wiadomości „z kraju”, po trzecie niskiego lotu są uwagi, które Pan zawarł w ostatnim zdaniu. W sumie to śmieszą nas one, bo nikt nie ma wpływu na to, co umieszczamy na stronie, oprócz nas samych. Jesteśmy podmiotem lokalnym, bez żadnego finansowania z zewnątrz. My publikujemy to, co chcemy, a nie to co musimy. Miłej niedzieli.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo