Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jarosław Kaczyński: „Od przyszłego roku 500 Plus zostanie zmienione na 800 Plus!”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę poinformował o wprowadzeniu świadczenia 800 Plus, w miejsce dotychczasowego 500 Plus. Mateusz Morawiecki przekazał, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów ministrowie będą zajmować się propozycjami ogłoszonymi na konwencji PiS.

– Naszym drogowskazem jest dewiza: Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. My chcemy pokoju, realizujemy politykę NATO, czyli politykę odstraszania. Śp. Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed Rosją, ale rząd PO-PSL zlikwidował ponad 600 jednostek organizacyjnych WP. Nasi poprzednicy otworzyli drzwi agresorowi do Bramy Brzeskiej. Gdyby wojska rosyjskie weszły na teren RP, to mielibyśmy do czynienia z Bucza. Prawo i Sprawiedliwość na to nigdy nie pozwoli! – mówił Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas drugiego dnia Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Jak wspomniał, konsekwentnie wzmacniane jest Wojsko Polskie m. in. poprzez zakupy sprzętu na skalę, jakiej nigdy nie było.

– Zapewniam, że jeżeli Polacy powierzą nam władzę na kolejne lata, to będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie. Dzięki Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu została wprowadzona ustawa o obronie Ojczyzny. Dobre przywództwo polityczne jest bardzo ważne, aby radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Naszą drogę ku bezpieczeństwu rozpoczął Pan Marszałek Antoni Macierewicz , a ja kontynuuję ją z dużą determinacją. Chcę poinformować, że jutro do Wojska Polskiego trafią pierwsze wyrzutnie HIMARS. Do Polski trafią również czołgi Abrams, czy samoloty F35 – poinformował.

– Bezpieczeństwo energetyczne Polski zawsze było w centrum naszej uwagi. Śp. Prezydent Lech Kaczyński doskonale rozumiał, jak bezpieczeństwo energetyczne jest ważne i na jego rzecz zrobił bardzo wiele. Kilkanaście miesięcy temu Polskę i świat dotknął kryzys energetyczny. Nasi konkurenci polityczni robili wszystko, by zastraszyć Polaków. Politycy PO mówili, że Polacy będą w ziemię w swoich domach marznąć – to wszystko się nie sprawdziło – zaznaczył Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Poinformował, iż do kraju dociera ropa z innych źródeł niż z Rosji.

– Dzięki działaniom Daniela Obajtka mamy jedne z najtańszych paliw w Europie. Polacy zostali zabezpieczeni na zimę i do gospodarstw domowych dotarł węgiel. Myślimy o rozwoju, dlatego będziemy realizować budowę elektrowni atomowych. Chcemy dać Polakom czyste, tanie i bezpieczne źródło energii. Jesteśmy skuteczni i dbamy o bezpieczeństwo Polski. Odważnie weszliśmy w program małych reaktorów atomowych – liderem w tym aspekcie jest grupa Orlen. Polska będzie bezpieczna i to jest nasze zobowiązanie, którego dotrzymamy. Naszą ideą przewodnią jest wiarygodność i tacy pozostaniemy proponując Polakom Pakt Energetyczny – powiedział.

– Postulatem Prawa i Sprawiedliwości jest równość, która ma być realizowana także w dostępie do służby zdrowia. Zależy nam na tym, aby znacząco zwiększyć liczbę pielęgniarek, których kwestia wynagrodzeń fundamentalnie się zmieniła. W sektorze zdrowia najbardziej rosną wynagrodzenia, dlatego opłaca się pracować w służbie zdrowia. Powstrzymaliśmy proces wyjeżdżania lekarzy do pracy za granicę. Nasz rynek pracy dla lekarzy stał się atrakcyjny dla medyków z Białorusi i Ukrainy – stwierdził podczas wystąpienie Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

– Nasze rządy są dowodem na to, że można dobrze rządzić Polską. Ale spotkaliśmy się po to, by mówić o przyszłości. Wniosek jest jeden: chcemy nadal iść drogą, którą obraliśmy. Idziemy drogą ku zwiększeniu bezpieczeństwa, statusu i bogactwa Polski. Mój Śp. Brat, Prezydent Lech Kaczyński mówił, że Polska ma mieć status państwa poważnego. Podstawą budowy silnego państwa jest przede wszystkim gospodarka. Naszą wielką zasługą jest, że uporządkowaliśmy system finansów publicznych – oznajmił Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas wystąpienia podsumowującego Konwencję Programowy UL.

Jak zaznaczył, w Polsce powstanie wielka strefa ekologiczna.

– Musimy rozwijać naszą gospodarkę poprzez nowoczesne technologie. Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Będziemy reformować kształcenie zawodowe, bo ono będzie także ważnym elementem do rozwoju państwa. Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, dlatego będziemy budować elektrownie atomowe. Siłą państwa jest kultura. Na ten cel będziemy zwiększać środki z budżetu państwa, ponieważ kultura umacnia społeczeństwo. Nasza kultura musi być dostrzegana również poza granicami państwa – mówił Prezes.

Poinformował, iż zabytki narodowe będą odnawiane.

– Stać nas na to, żeby odbudować to, co utraciliśmy w wyniku wojny. Polska jest piękna, ale może być dużo piękniejsza! Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę.

Prezes Jarosław Kaczyński zaznaczył, iż partia PiS będzie kontynuowała politykę społeczną.

– Od przyszłego roku 500Plus zostanie zmienione na 800Plus! Darmowe leki będą dostępne od 65 roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach – powiedział.

(fot. PiS\źródło PiS)

124 komentarze

  1. Peowcy a gdzie chleb od tyfusa po 30 zł, brak węgla I zamarzniete babcie , gdzie to wszystko ,wasz tyfus dostanie z liścia na jesieni i znowu ucieknie do brukselli i powie ze to wasza wina

  2. Kiedy inflacja 25% ?

    • „Ceny w marcu 2023 roku były o 29% wyższe niż w marcu 2021 roku. Ta dwuletnia inflacja jest najwyższa od 1998 roku”

  3. Super!

  4. Henio z fan clubu wzajemnej adoracji

    123 komentarze, mój 124-ty, ale nie spotkałem, nawet jednego, który by głosił: „Nie biorę i w przyszłości nie wezmę żadnych „plusów”, od tego wstrętnego, przebrzydłego, nie kochanego, wstrętnego PiS’u, tylko dlatego, że to PiS daje. Tak mi dopomóż Bóg !!!”.
    😆

Dodaj komentarz

Z kraju