Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak będzie wyglądała droga ekspresowa S17 do granicy z Ukrainą? Drogowcy przedstawili wizualizacje (wideo)

Jeżeli nie pojawią się żadne problemy, to w 2025 roku powinna być już gotowa droga ekspresowa S17 od Zamościa do granicy z Ukrainą. Są już wizualizacje trasy.

Trwają przygotowania do budowy kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17. Obecnie trasa ta wiedzie od granic Warszawy przez Lublin do Piask. Zgodnie z planami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w 2028 roku ekspresówką będzie można dojechać do Hrebennego. Oznacza to, że w najbliższych latach powstanie kolejnych 113 km tej drogi od Piask przez Krasnystaw, Zamość, Tomaszów Lubelski do granicy z Ukrainą.

Wiadomo już, że najwcześniej gotowa będzie trasa od węzła Zamość Wschód do Hrebennego. Inwestycja ta została podzielona na cztery odcinki, przy czym jeden, a dokładnie budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, zostanie ukończona w tym roku. Pozostałe, czyli Zamość Wschód – Zamość Południe, Zamość Południe – początek obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego oraz koniec obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego – Hrebenne, o łącznej długości 47,5 km, powinny być gotowe w 2025 roku.

Obecnie trwają postępowania przetargowe na ich zaprojektowanie i budowę. Drogowcy przedstawili też wizualizację ekspresówki. Jeżeli chodzi o pozostałe odcinki trasy, między Piaskami a Zamościem, są one na etapie prac przygotowawczych.

Zamość-Łabunie

Łabunie-Tomaszów Lubelski

Tomaszów Lubelski-Hrebenne

(wideo – GDDKiA)

21 komentarzy

  1. Najlepsze jest to że ta wizualizacja jest o jeden szczegół a w zasadzie 2 nieaktualna, nieuwzglednia wiaduktu w Jarosławcu tam gdzie teraz przejazd , to tylko na plus, ale druga rzecz a tak chcecie wiedzieć co to jest, to jest idiotyzm Mieszkańców Lubyczy Królewskiej bo tego węzła na 3 nagraniu nie będzie, bo tak chcieli mieszkańcy, nie chcemy węzła, niech będą Pola i będą albo musieli się do Hrebennego cofać albo jechać do Bełżca, naprawdę Głupota

    • W dokumentacji przetargowej jest zadanie przygotowania wszystkich dokumentów pod uzyskanie decyzji na lokalizację węzła w miejscu niespornym.

      • Wiem o tym że ten węzeł napewno powstanie bo tak powiedzieli tylko kiedy, po jakimś czasie czy przy budowie S17 według mnie mieszkancy Lubyczy tylko utrudniają sobie życie