Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Inflacja w górę, ceny rosną coraz szybciej

W lipcu 2021 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych w porównaniu do lipca 2020 r. wzrosły o 5,0% (wskaźnik cen 105,0), a w stosunku do czerwca 2021 r. wzrosły o 0,4% (wskaźnik cen 100,4). Główny Urząd Statystyczny podał dziś najnowsze dane dotyczące inflacji.

GUS poinformował w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,0% (przy wzroście cen usług – o 6,2% i towarów – o 4,6%). W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,4% (w tym usług – o 0,8% i towarów – o 0,3%).

W lipcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie transportu (o 3,1%) oraz mieszkania (o 0,5%), które podwyższyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,29 p. proc i 0,13 p. proc. Niższe ceny żywności (o 0,4%) oraz odzieży i obuwia (o 2,4%) obniżyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,11 p. proc i 0,10 p. proc.

W porównaniu z miesiącem analogicznym poprzedniego roku wyższe ceny w zakresie transportu (o 18,5%) oraz mieszkania (o 5,6%) podniosły ten wskaźnik odpowiednio o 1,60 p. proc. i 1,39 p. proc. Niższe ceny odzieży i obuwia (o 0,6%) obniżyły ten wskaźnik o 0,02 p. proc.

Inflacja w górę, ceny rosną coraz szybciej

Wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2021 roku. Informacja sygnalna w formacie PDF

(fot. pixabay.com, GUS)

58 komentarzy

 1. Czytam te wypociny komentujących i obwiniających za inflację jednego albo drugiego kaczora i zastanawiam się jak to możliwe. Naukowcy przecież twierdzą, że człowiek bez mózgu nie ma szans na przeżycie.

  • To są jakieś pomówienia, inflacja wynosi tylko 3% Polakom żyje się co raz lepiej, nowy ład to dobry ruch.

   • a ić pan w pis du

    „mieszkania (o 0,5%)”….. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahhahahhahahahhahaha

   • stefanek zesrałeś się po pisowsku wstan i wytrzyj się, inflacja rośnie, jakoś dobra zmiana zapowiadała politykę pro rodzinną, na razie mają politykę pro premie dla siebie i nowe limuzyny, już nawet andrzejowi długopisowi przypisują to że Tour de Pologne jechała przez lubelskie miejscowości, w poprzednim Roku PKB zaliczyło spory spadek, ale nie no pisiory TOP. w rozpier…..aniu polski

 2. Można „kreatywnie” prowadzić budżet państwa, zaklinać rzeczywistość z mównicy, prowadzić propagandę w telewizji, ale ostatecznie i tak każdy widzi prawdę na paragonie w Biedronce.

  • a ić pan w pis du

   widzi albo nie widzi bo nie chce widzieć….
   albo mu TVP oczy wypaliło lub mózg…

 3. Noto się zaczyna wojna z USA i UE

  A czego można było się spodziewać po PiS?!
  Teraz według najnowszych ustaleń RMF FM .USA za uderzenie w TVN , ustawe Lex TVN. Polska ma NIEOTRZYMAC zaproszenia na organizowany przez Joe Bidena Światowy szczyt demokracji! Jak również USA dopuszcza blokadę sprzedaży czołgów Abrams dla Polski.
  Rozważana jest również opcja która to będą sankcje na PREZYDENTA, PREMIERA I PREZESA PIS zakazy wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych!

 4. Niedługo tu się rozpęta nędza.Jeszcze niech UE wstrzyma dotacje dla Polski.
  USA zapowiada walkę z Polską i rządem ws próby zamknięcia ust TVN. A Ameryka nie popuści. Polska może płacic wielomiliardowe odszkodowania TVN. Panowie zaczyna się robić naprawdę tu nieciekawie.
  Jedynie Rosja jest przeszczęśliwa z tej sytuacji.

 5. Niedługo tu będzie drożyzna nędza. Jeszcze niech UE wstrzyma wypłatę pieniędzy dla Polski.
  USA zapowiada walkę z Polską i rządem ws. próby zamknięcia ust TVN. A Ameryka nie popuści. Polska może płacic wielomiliardowe odszkodowania TVN. Panowie zaczyna się robić naprawdę tu nieciekawie.
  Jedynie Rosja jest przeszczęśliwa z tej sytuacji.

  • a ić pan w pis du

   powtórka z komunizmu jak w mor**ę strzelił…
   szalejąca inflacja ale w TV tylko taka tyci tyci.. zżera oszczędności ciężko pracującym, rozdawnictwo czyli wszystko się wszystkim należy, władza kradnie ile wlezie,
   na końcu denominacja lub przejście na euro lub „pieniądz wirtulany”…
   i od nowa polska ludowa…
   a ciemny lud wierzy kolejnym pasożytom że „już tera wszystkim zrobio dobrze i bedzie piknie”…

  • A wyborcy PiSu nie są szczęśliwi? Przecież to oni ich wybrali. Cieszcie się teraz tym szczęściem.

  • Mogą nam naskoczyć to nie peło że w zadek włarzą każdemu i się płaszczą.

   • Pisiorku, tylko że teraz nawet za oddychanie na dworze będziesz płacił. masz racje pisiory sie nie płaszczą, rozlane szambo pisowskie jest płaskie. Liczyć nie potrafisz własnych pieniedzy Jasiu, i ty się wypowiadasz że PIs jest dobry?? gościu dali ci 500 czy 300 zł, a na zakupy wydajesz 1500 wiecej. DOBRA ZMIANA. PISIORY I PEŁOWCY POWINNI RZĄDZIĆ RAZEM!!!!! SWOIMI CELEAMI I TYM KTO NA PRYCZY WYZEJ BEDZIE SPAĆ, NIC POZA TYM

    • Moja wina że jesteś tłumokiem bez wykształcenia i pracujesz za grosze trzeba się było uczyć.

 6. Niższe ceny obuwia i odzieży. No w lipcu, jak są wyprzedaże. Zobaczycie za wrzesień wystrzał w tej branży. Cena obuwia jakieś 10 procent do góry

 7. Polska zaczela wojne z USA i UE. A ich elektorat udaje że wszystko jest ok. Nigdy czegoś takiego w najnowszej historii Polski niebylo. Na kraje Europy już dawno naplulismy. Ale żeby zaczynać z własnymi sojusznikami ?

  • a ić pan w pis du

   a jaki to z redneków sojusznik…? do k…y nędzy..!
   to że przyjmują od nas miliardy za stary złom wojskowy…?
   weź się…

   • Sami nie przyjmują, polski rząd skupuje. Racja w tym jest, bo przepłacają. Ale nazywanie tego złomem to drobna przesada. Ten sprzęt może i ma swoje lata, ale bez problemu posłuży jeszcze drugie tyle a pewnie i więcej. Z perspektywy tego, że jednak Amerykanie pozbywają się go bo chcą zastąpić nowszym sprzętem, można powiedzieć, że to złom.

   • Kolego trochę się zagalopowałes. Polska miała zakupić 250szt Nowych czołgów Abrams. Za kwotę 23mld zł. Teraz będzie miała g…no!
    I wielokolorowe odszkodowania dla USA ws. Ustawy Lex TVN.

   • Szczekajcie pełowce tylko to wam pozostało hahahahahha.

  • Polska w końcu wstaje z kolan dzięki Pisowi po nieudolnych rządach poprzedników.

   • Naprawdę? Polska za chwilę będzie nie na kolanach a na łopatkach. Proszę poczytać sobie niezależne doniesienia medialne. Nie słuchać TVP! USA szykują nam taka bombę za próbę zamknięcia ust TVN że Polska się nie pozbiera dzięki PiSowi.

 8. Inflacja jak czwarta fala.

 9. Chore społeczeństwo

  Oni zachowują się jak BĘKART. Kiedyś marzeniem każdego Polaka bylo moc swobodnie podróżować po Europie. Każdy Chyba pamięta kolejki na granicy wielo godzinne nieraz dniowe? Wizy do krajów Europy zachodniej?! Pamięta chyba każdy jak się cieszyliśmy z w wejścia do Unii Europejskiej. Spełniły się marzenia wielu pokoleń Polaków!
  A dziś Bękarty, Antypolacy plują na to ! Chcą aby Polska wyszła z unii europejskiej. I sprowrotem weszła do wpływów ROSJI. Widać dobra robotę u nas robią agenci Rosyjscy.

  • Wot duraki, oddali całe państwo za wakacje czy rabotanie u germańca, kiedyś musieli siłą sprowadzać, wystarczyło kilka ładnych obrazków w tv i sami lecą.

  • Przecież Bidon z Makrelą ustalili, że Polska zostaje w niemieckiej strefie wpływów, to Ukraina trafi do Ruskich. Mieszasz fakty.

 10. Tu przecież rządzi PO

  Wiadomo, winien PiS. A jak w 2013 Tusk zajumał wam połowę kasy zgromadzonej w OFE (i jeszcze przy tym stwierdził, że cała ta kasa nie jest waszą własnością) – to cicho sza. Proszę zatem lepiej wykształconych z większych ośrodków o wyjaśnienie mi, jaki wpływ miał rząd PiS na wzrost kosztów energii (uprawnień do emisji CO2), odpowiadających za wzrost cen żywności i transportu?

  • Do-Tu przecież rządzi...

   Bujaj się ruski TROLU!

  • Dobrze nie wiesz a piszesz jak typowy trol z pod budki z piwem. Już tłumaczę może zrozumiesz połowa przeszła do ZUSu zasilając go. Drugą połowę pis przenośi do ZUSu lub po potrąceniu 15% haraczu możemy go przenieść na inne konto.I tak jak piszesz ty nie pracujesz i nie pracowałeś bo jak się z hańbić pracą jak zaśiłek dadzą, i jeszcze zapłacą za szczekanie.