690 680 960

Idziesz po zakupy, a tam wojsko. Armia rekrutuje chętnych w sklepach i centrach rozrywki

W różnych, często nietypowych miejscach naszego regionu, do końca roku będzie można natknąć się na stoiska związane z wojskiem. Nie będzie tam jednak wysprzedawany żaden sprzęt, lecz to zachęta dla młodych ludzi, aby zostać żołnierzem zawodowym.

Na terenie całego województwa lubelskiego prowadzona jest akcja Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. W sklepach, centrach handlowych, ośrodkach sportu, rynkach miejskich, a nawet centrach rozrywki można spotkać zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Żołnierze opowiadają zainteresowanym o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce, czy znajdującej się w okolicy uczelni wojskowej.

W poniedziałek stoisko tego typu znajdowało się w jednym z marketów w Bełżycach. Każdy chętny miał okazję dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat służby w armii, czy też otrzymać foldery i ulotki z tym związane. Można było się również dowiedzieć, co w dzisiejszych czasach oferuje armia. Głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym.

W tym miesiącu podobne punkty zorganizowane zostaną w Starostwie Powiatowym w Łukowie i Biłgoraju, na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie, w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym, w Urzędzie Miasta w Stoczku Łukowskim i Dęblinie, w sklepach w Ostrowie Lubelskim, Milejowie, Dęblinie, Rykach i Niedrzwicy Dużej, w Urzędzie Pracy w Rykach, w Galerii Olimp w Lublinie, Centrum Handlowym Galeria Twierdza w Zamościu oraz na dworcu PKS w Biłgoraju. Akcja będzie prowadzona do końca roku.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. A dla czego nie w małych rodzinnych sklepikach ?? Powinni właśnie im dać zarobić, a nie dużym zagranicznym koncernom.

  2. Po II WS propagowano „przesiadkę”z czołgów na pługi, a teraz we w przeciwną stronę?

  3. Czyżby naszej, niewątpliwie bohaterskiej armii potrzeba było świeżego mięska armatniego i specjalistów do nawracania islamistów na jedynie słuszną religię i nauczania demokracji ?

  4. Mój syn miał ochotę pójść do wojska ale mu to wyperswadowalem nie będzie nim pomiatal żaden pisior

  5. Pułkownik wsród szeregowych

    O w stoczku beda…. w moim rodzinnym miasteczku… pozdro

  6. Kiedy w Olimpię ? Ja chcę do wojska

  7. Może czas rozważyć przywrócenie zasadniczej służby wojskowej? Tylko nie w takim modelu jaki było wcześniej, 3miesiące szkolenia podstawowego jeśli zaliczone to do rezerwy, nie zaliczone +2mc i kolejne zaliczenie. Maksymalnie 6 miesięcy, kto się stara wyjdzie wcześniej, kto nie zostanie do pół roku, komu się spodoba dostanie propozycje kontraktu.

  8. Właśnie kiedy będą w olimpie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina