Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Icemania kończy sezon. Jest nowy rekord obiektu

Wczoraj po raz ostatni w tym sezonie działało lubelskie lodowisko Icemania. Jak się okazuje, kończący się sezon był rekordowy.

Wczorajsza niedziela była ostatnim dniem funkcjonowania lubelskiego lodowiska w tym sezonie. Od 21 października Icemanię odwiedziło 126 719 osób.

– Tym samym trzeci rok z rzędu poprawiliśmy frekwencyjny rekord z poprzedniego sezonu, gdy na Icemaniii pojawiło się 114 246 osób. Icemania była najbardziej oblegana w lutym, kiedy odwiedziło ją 34 759 osób. Rekordowe dni to: 1 lutego – 2043 osoby, 6 lutego – 2007 osób, 7 lutego – 1991 osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też działająca na lodowisku wypożyczalnia. W czasie tegorocznej zimy wypożyczaliśmy: łyżwy – 73 584 razy, kaski – 3 052 razy, pingwiny – 3 225 razy. Wszystkie te wyniki również są rekordowe – podsumowuje Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR Bystrzyca.

Tak jak w poprzednich latach, w hali, w której zimą działała Icemania, na sezon letni zostanie zbudowana Akademia Małego Szofera. To mini miasteczko drogowe, które daje najmłodszym szansę zapoznania się z podstawami ruchu drogowego – małe uliczki, przy których stoją makiety budynków, krawężniki, znaki i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach.

– Obiekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które ważą nie więcej niż 60 kilogramów. Do dyspozycji odwiedzających znajdują się pojazdy z napędem elektrycznym: samochodziki akumulatorowe, skutery i quady elektryczne typu Big Fot – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

2018-03-19 20:27:17
(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. mieszkaniec i podatnik

  Na dworze śnieg i mróz a oni kończą sezon. Generalnie MOSiR na sezon zimowy to się szybko wykańcza, przykładem jest Globuski. Ile dni w tym sezonie stok był czynny?

  • Globus, jak się policzy wszystkie dni to pewnie z dziesięć. Ale mogę się mylić.

 2. Już mnie cofka bierze od czytania o tych rekordach. Niech podadzą ile miasto dołożyło do tych rekordów. O rekordzie piszcie wtedy, gdy Icemania zakończy sezon bilansem na zero. To będzie dopiero rekord. To samo tyczy Areny, lotniska Lublin, Roweru Miejskiego, Aqua i Globusu. W cywilizowanym świecie, takie inwestycje przynoszą zysk. W Lublinie, to studnie bez dna. Nic dziwnego, że miasto pod panowaniem Żuka i sitwy POwskiej ma prawie półtora miliarda długu.

 3. To wszystko wygląda na
  kreatywną księgowość

 4. To żal że takie duże miasto nie ma lodowiska całorocznego

  • Ale Żuk planuje wybudować całoroczną skocznię narciarską na Globusie. Flagowa inwestycja wyborcza, którą za punkt honoru przyjął zrealizować. Inne takiego priorytetu mieć nie będą. Giertycha zaprosi by poskakał na otwarcie. Gość ma wprawę, trenuje więcej i ma lepsze wyniki w (pod) skokach niż cała nasza kadra.

Z kraju