Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Hałas dobiegający ze szkoły jest nie do zniesienia. – Dzień w dzień osiedle jest bombardowane i terroryzowane komendami wojskowymi

Dzisiaj od mieszkanki os. Lipińskiego w Lublinie otrzymaliśmy informację, że od pewnego czasu hałasy dobiegające z terenu XIV Liceum Ogólnokształcące są nie do zniesienia. Szkoła informuje, że mają one związek z przygotowaniami ślubowania uczniów klas pierwszych, które będą przebiegać z ceremoniałem wojskowym.

Nasza Czytelniczka w imieniu swoim i osób mieszkających na os. Lipińskiego w Lublinie zaalarmowała nas o problemie hałasów dobiegających z terenu XIV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Radzyńskiej.

Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o poruszenie w przestrzeni publicznej problemu dotyczącego XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, które mieści się przy ul Radzyńskiej na os. Lipińskiego. Problem dotyczy prowadzonych tam zajęć, a konkretnie poziomu hałasu, na który my mieszkańcy się uskarżamy. Ten problem pojawia się każdego roku, mniej więcej o tej porze. Dzień w dzień osiedle jest bombardowane i terroryzowane komendami wojskowymi oraz marszami wojennymi od godziny 8 do 16. Czy my mieszkańcy naprawdę musimy to znosić? Za jaką karę?

Wiem, że mój sąsiad w ubiegłych latach dzwonił z problemem do szkoły chcąc porozmawiać z dyrekcją, to jedynie sekretarka warknęła przez telefon i rzuciła słuchawką. Problem ten sąsiedzi zgłaszali również do straży miejskiej, do Kuratorium i do Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim. Ja rozumiem, że młodzież musi się wyszaleć, ale czyim kosztem? Dlaczego nie można zaprzestać używania nagłośnienia, które w znaczący sposób utrudnia normalne funkcjonowanie. Moje okna wychodzą wprost na plac i ja chcę, czy nie, muszę wysłuchiwać tego marnej jakości występu. Obok mnie mieszka chora starsza sąsiadka, która nie może wyjść i chciałaby czasem otworzyć okno zwłaszcza jak pogoda ładna – nie można. Podobnie jak rozmawiałam z sąsiadami i znajomymi mającymi małe dzieci – dźwięki te budzą je! To nie tylko słychać vis-a-vis szkoły, proszę się udać np. na ul. Paganiniego, tam w odległości ok 300 m dźwięki nadal są słyszalne – rozmawiałam ze znajomymi którzy tam mieszkają.

Wszelkie wojskowe ćwiczenia można przecież wykonywać na poligonie, a nie w centrum miasta, terroryzując przy tym całe osiedle! Wszystkie osoby, które nie dają wiary, zapraszam w okolice osiedla Lipińskiego, na ul. Radzyńską, ul. Lipińskiego i ul. Paganiniego, aby przekonać się na własne uszy, że tkwienie w tego typu „rozrywkach” przez kilka godzin dziennie nie należy do przyjemności. Jednocześnie współczuję lokatorom, których dom buduje się na ul. Paganiniego, bo jeszcze nie wiedzą jakie rozrywki kupili w cenie mieszkania. Kiedy ten horror się skończy???

Proszę coś zrobić z tym terrorem, bo to nie może być tak, że jedna jednostka będzie ponad wszystkimi. Zwłaszcza, że problem ten istnieje nie od dzisiaj i był już wielokrotnie poruszany.

Szkoła na zadane pytanie odnośnie opisywanego hałasu odniosła się w przesłanym do nas mailu:

Informuję, iż opisane w mailu działania na placu szkolnym związane są z przygotowaniem do uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych XIV LO. Uroczyste ślubowanie z ceremoniałem wojskowym będzie miało miejsce w dniu jutrzejszym, tj. 18.10.2018r. o godz. 11.00, na co bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.
Z poważaniem
Dyrekcja XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Autor: redakcja

35 komentarzy

 1. Teraz to już wszystko przeszkadza. Dzieci w piłkę grać nie mogą, bo za głośno, kredą po chodniku malować nie mogą, bo jak chodnik wygląda ehhhhh społeczniaki zapomniał wół jak cielęciem był!!!!! Jak przeszkadza to do kościoła krzyżem leżeć i księdzu na tace dawać!!!!!

 2. niech się [..] cieszy, że to tylko komendy w szkole…

 3. Ale odpowiedź szkoły była bezczelna, nie ma co 🙂

 4. co za bzdury… niech „pani” się zajmie czymś pożytecznym, np szydełkowaniem itp. a nie zada zawraca… dzieciaki nie chodzą do szkoły żeby „się wyszumieć” tym bardziej podczas musztry, a szkołę jeszcze powinni nagrodzić, za to, że tymi „marszami wojennymi” próbuje w dzieciakach zaszczepić odrobinę patriotyzmu…
  jak księża odpalają nagłośnienie i drą się na całą dzielnicę od rana do wieczora to „pani” nie przeszkadza?
  hipokryzja i cebulactwo!! ma „pani” problem z „hałasem” dobiegającym ze szkoły?… cóż, nikt nie powiedział, że „pani” musi tu mieszkać…..

 5. Niech zamkną tą szkołę tak samo jak tor bo za głośno jest?

 6. Jest jeszcze coś takiego jak „zakłócanie miru domowego” , więc na podstawie tego proponuję zgłosić skargę do dzielnicowego.

 7. ja też to słyszałem jakieś rozkazy czy to jest szkoła czy wojsko niech przeniosą ją gdzieś na jakąś wiochę żeby nie było takiego hałasu chyba złoże wizytę w kuratorium człowiek przyjdzie z tyrany po 8 godz i nie może w spokoju obejrzeć telewizji i się przespać niech gówniarze ćwiczą tak jak w artykule na poligonie

 8. To się przeprowadz stara ruro kto ci kazał tam mieszkanie kupować koło szkoły wojskowej

Z kraju