Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne zdarzenie na obwodnicy. Volkswagen najechał na zgubiony ładunek

W niedzielę późnym popołudniem na obwodnicy Lublina doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Pojazd osobowy najechał na zgubiony ładunek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na obwodnicy Lublina, w rejonie węzła Rudnik, na wysokości Jakubowic Konińskich. Jak przekazał Punkt Informacji Drogowej, pojazd osobowy marki Volkswagen, poruszający się w kierunku Warszawy, najechał na zgubiony ładunek.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Jak się okazało w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, znacznemu uszkodzeniu uległ jednak pojazd. Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie zdarzenia odbywał się z niewielkimi utrudnieniami. Częściowo nieprzejezdny był jeden pas ruchu.

W chwili obecnej nie ma już problemów z przejazdem.

DSC03764

2017-11-19 19:37:17
(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. pewnie bimmer zgubił ze swojego gnojowoza he he

 2. Gdy od czasu do czasu (apropo zarejestrowanego znacznego przekroczenia prędkości na A lub E) pojawiają się głosy mówiące, że można po ekspresówkach jeździć bezpiecznie po 200 i więcej km/h to ja wtedy przytaczam jeden z takich przykładów.
  Jeżeli są dobre warunki pogodowe, jest małe natężenie ruchu, wszystkie pojazdy sprawne, wszyscy kierujący skoncentrowani i trzeźwi to na 100 prób przejechania z prędkością 2x za dużą być może 100 prób się uda – czyli wszyscy dojada bezpiecznie.
  Ale co stanie się w sytuacjach nieprzewidzianych, czyli np.:
  -pojawienie się dzikiego zwierzęcia na jezdni – zdarzają się w okolicach węzłów lub przy uszkodzeniu siatki
  -kierowca jadący pod prąd – zdarza się
  -ładunek na drodze – widać powyżej
  -korek, karambol, zanieczyszczona jezdnia (błotem, piaskiem, olejem, liśćmi)
  Jak wtedy zachowują się kierujący prz prędkości 120 i 240 km/h – który ma większe szanse na uniknięcie niebezpieczeństwa?

  • jeśli ktoś ma się rozwalić to się rozwali, niestety albo stety, jak zły traf będzie chciał to jadąc 50kmh dobry Pan Bóg ześle nam pod koła zwierzę lub na chwilę diabeł ogonem przysłoni pieszego, badź jakąś przeszkodę na drodze którą zauważymy sekundę przed zdarzeniem. Nie jestem zwolennikiem przekraczania prędkości dwukrotnie. Reprezentuje tutaj podejście matematyczno fizyczne; ) czasem żeby nie doszło do wypadku wystarczy nie być w danej chwili w danym miejscu, czyli jechać wolniej lub szybciej. Albo wyjechać o innej porze. Zgadzam się, z tobą że prędkość powinna być dopasowana do warunków i tutaj nie ma absolutnej dyskusji. Inaczej obserwuje się drogę w dzień inaczej wieczorem. pzodrawiam:)

   • dumny bo najlepszy

    Zgodnie z twoją logiką należy jechać tak szybko żeby udało sie przejechać pod spadającym ładunkiem, który zostaje przypadkowo zgubiony – jest to chora logika. Wystarczy jechać z właściwą prędkością w danych warunkach i pojazd można zatrzymać przed przeszkodą nawet w gęstej mgle. Ale tylko dobry kierowca potrafi dostosować prędkość do warunków drogowych, reszta to naciskacze pedału gazu.

   • Z tą prędkością to się rozchodzi również o skutki w przypadku zderzenia z czymś tam. Zgadzam się, że jak się ma pecha… diabeł ogonem… Pan Bóg itd, to nie da się uniknąć wypadku, ale przy rozsądnej prędkości skutki będą mniej dotkliwe – połamanie a nie śmierć, stłuczka zamiast dzwona i kasacji, a czasem nawet uda się ominąć, wyhamować.
    Najgorszym grzechem kierowcy jest szybka jazda „w ciemno”, dużo za szybka. Widzi drogę na 30 metrów, a jedzie stówą i nie ważne co zasłania mgła, ciemność, ciężarówka.
    Z drugiej jednak strony nie da się na dłuższą metę jeździć tak bojaźliwie, że zaraz coś wyskoczy i muszę się zatrzymać prawie w miejscu 🙂

 3. Co to za ładunek? bomba?

 4. Jakie 100km/h ? na obwodnicy max to 120km/h

  • Ważne, że nikomu nic sie nie stało. ! Swoją drogą moze ktoś sie zgłosi po zgubiony ładunek …? Przewożący źle zabezpieczony ładunek powinien być do namierzenia.!

 5. Jeżeli ktoś kto ma choć odrobinę honoru (co jest mało prawdopodobne) i przyczynił się do tej sytuacji to powinien się zgłosić i odebrać swój mebel. Ludzie ! To zdarzenie mogło skończyć się gorzej. Wydaje mi się że prędkość samochodu nie była duza, dlatego to tylko wyglądało na groźny wypadek.
  Ta trasa nie jest przypadkiem monitorowana? Gapa, która zgubiła mebel szybko się znajdzie.

 6. IKEA

 7. ****** ******** – osoba poszkodowana

Z kraju