W nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnie może spaść kilka centymetrów śniegu

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie w regionie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie może dojść do pojawienia się kilkucentymetrowej pokrywy śnieżnej.

W niedzielę Polska znalazła się pod wpływem niżu wtórnego „PETER III”, który ulokowany jest w południowej części Morza Bałtyckiego. Z biegiem godzin wir niżowy przemieszczać będzie się w kierunku państw bałtyckich, ulegając stopniowo wypełnieniu. Po swojej zachodniej stronie ściągać będzie do Polski chłodne i chwiejne powietrze arktyczne, morskie znad Morza Norweskiego.

Modele numeryczne na nadchodzącą noc z niedzieli na poniedziałek prognozują pojawienie się opadów atmosferycznych o charakterze deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Z wyliczeń wynika, że będą to opady o charakterze słabym, umiarkowanym i miejscami silnym. Temperatura oscylować ma w okolicach 0°C. Lokalnie może dojść do powstania kilkucentymetrowej pokrywy śnieżnej.

Opady mieszane dotrą najpierw nad zachodnią część regionu i z biegiem godzin przemieszczać będą się na wschód województwa lubelskiego. Stanie się to najprawdopodobniej w pierwszej, bądź drugiej części nocy. Na drogach regionu może zrobić się ślisko, zalecamy zachować szczególną ostrożność.

Poniedziałek przyniesie analogiczną aurę jak noc. Utrzymają się opady mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0°C do 2°C. W ciągu dnia dotrze nad region rozległa strefa opadów. Wystąpią silne porywy wiatru z zachodu i południowego-zachodu, dochodzące do 65 km/h. Na drogach zrobi się bardzo ślisko, możliwe jest wystąpienie zjawiska marznących opadów.

Noc z poniedziałku na wtorek to kontynuacja nieprzyjemnej aury. Niewykluczone są następne opady śniegu, chociaż o dużo niższym natężeniu. Temperatura wyniesie od -2°C do 0°C.

Wtorek przyniesie najprawdopodobniej nastepną porcję opadów śniegu, natomiast na ocieplenie nawet do 10°C przyjdzie nam poczekać do czwartku.

W wyżej wymienionym okresie warto zachować szczególną ostrożność na drogach.

H5sm4gVql1AKTUALNE PROGNOZY DLA MIAST MOŻECIE SPRAWDZAĆ, KLIKAJĄC W LINK PONIŻEJ:
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-11-19 20:53:19
(fot. lublin112.pl, grafika wxcharts.eu)

34 komentarze

 1. no i się zaczyna ruletka, dojadę do roboty, nie dojadę do roboty…

 2. Fani Pogody i ich prognoza 😀

  • pogromca debilnych komentów

   Mają bardzo dobre prognozy. Nie musisz ich przecież czytać. Po uj tu włazisz i komentujesz. Żal ci? Dzień bez hejtu dniem straconym? Przynajmniej zapraszają ich do telewizji i radia bo robią dobrą robotę a ich prognozy sprawdzają się. A ty będziesz tylko anonimowym komentatorem. Zaznaczam TYLKO

   • Zapraszają ich czy się pchają? Bo ja znam inną wersję? Mają dobre prognozy? Gdzie w takim razie jest ten śnieg?

    • pogromca debilnych komentów

     I gu wno wiesz. Śniegł spadł a ty wyszedłeś na hejtera. Tak dzwonią do tv i radia i proszę o audycje hahahaha ciekawe czy powiedziałbys im to w twarz skoro jesteś taki odważny to im powiedz co ? Czy anonimowo bedziesz hejtował? Tylko na tyle cie stać, nic wiecej. Ty masz wersje hahahah tylko dla siebie w swoich urojeniach. Mają bardzo dobre prognozy. Jak nie widzisz sniegu to zalóż okulary. Jesteś zwykły hejter bez odwagi.

   • no akurat Antek ma rację w tym przypadku…żadnych opadów śniegu nie było w nocy…i raczej nie zanosi się na nie w najbliższym czasie…

    • Słabo chyba obserwowaliście. W regionie i w Lublinie śnieg padał. Kolejne opady zmierzają nad region.

     • Czy ja napisałem, że w dzień nie będzie? W nocy nic nie padało,a zdjęcia niżej pochodzą z dzisiaj. Ten śnieg z nocy by się nie utrzymał. I do pogromcy: zanim zaczniesz udzielać w internecie cofnij się do szkoły. Do tego momentu gdzie uczyli interpunkcji i ortografii. W Lublinie śniegu nie było. Żadna stacja meteo tego nie zarejestrowała. Ale Fani wiedzą lepiej, w końcu do TV chodzą 😀

      • Prognoza była dla regionu. Zdjęcia pochodzą z godziny 8 z kamer GDDKiA. Śnieg w nocy padał i nadal pada. Jeżeli nie podobają się szanownemu Czytelnikowi prognozy publikowane na naszej stronie nie ma obowiązku ich czytania. Takie komentarze to nic innego jak zwykła złośliwość nie podparta żadnymi faktami.

    • Naprawdę nie ma co hejtować, bo opady śniegu w regionie były i Antek racji nie ma. I zanosi się na kolejne. Dowód? Proszę Polanówka/ Sczebrzeszyn.

     • taki śnieg to z du*y śnieg, sr*cie się tym śniegiem, a popruszyło odrobinkę, robicie sami sensację z tych prognoz, zarówno 112lublin jak i fanipogody, mrozy idą to jest -5, śniegu ma naj*bać to spadnie odrobinkę, dziwicie się że hejtują ludzie, jak robicie z igły widły , Antek dobrze mówi

      • Nie ma obowiązku czytania prognoz na stronie lublin112. Po drugie żadna sensacja, zwykła prognoza. Nie ma się czym ekscytować. Piszemy o tym, co będzie się działo w pogodzie, a widzimy, że niektórzy zbytecznie się podniecają tym wszystkim :D. Zwykła informacja, a emocje ufff. 😀 Może komuś się nie podoba, że się sprawdza ?.

  • Mocno Antek się rozczarujesz niedługo. Nad Lubelszczyznę nadciąga rozległa strefa opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym. Krajobrazy na pewno się zabielą.

   • Tak tak na pewno 😀 hahah, barrrdzo dobrrrre opaady 😀 jak by to powiedział Wazzup, kwikłem rano jak zobaczyłem, że jednak nic nie będzie, i GFS, UM, pozmieniały modele!

 3. do tych co uważają że szczególna ostrożność to jazda 40 km/h poza terenem zabudowanym: przebujcie kapcie z letnich na dobre zimowe, dolejcie płynu do sprysku i porządnie zadbajcie o widoczność z każdej strony (jakby ktoś was chciał wyprzedzać z oszałamiającą prędkością 80 km/h to zjedźcie choć trochę do linii oddzielającej pobocze od pasa ruchu).
  Jutro nasza cudowna policja z radarami powinna się ustawić i każdego sprawdzić na jakich oponach jedzie, od tak małe statystyki przeprowadzić jak polaczki o bezpieczeństwo swoje i innych na drogach dbają!

  • Dawid bo te nasze rodaków to takie pazery są, że kapcie zmienią dopiero jak śnieg spadnie… Sęk w tym, że nie wszyscy jednak zdążą…

  • Dawid synu Abrahama w Polsce nie ma obowiązku jazdy na ” zimówkach”.

   • W Polsce wogóle nie ma obowiązku jazdy zawsze możesz wybrać solarisa z szoferem wszystkim będzie lżej niż masz jeździć na letnich

    • Pabloo(oryginał)

     Niestety z oponami to jest tak, że zimowe nie oznaczają że służą tylko do jazdy na śniegu, Temperatura otoczenia sprawia że przysłowiowa „dętka” zachowuje się troszkę inaczej poniżej progu tzw. niskich temperatur. A śnieg ? ….cóż, w tym roku miałem już „przyjemność” jazdy na łańcuszkach. Uwierzcie, zimówka nic nie daje jak jest pół metra mokrego śniegu na drodze z 10-12% podjazdem- jak na paru uliczkach w naszym miasteczku.

 4. Przerażone kobitki już przeżywają dojazd do pracy 😀 a co będzie jak temp spadnie do -20 i śnieg będzie zamarzał na szybie he he

 5. I nagle wszyscy przypomną sobie że trzeba wymienić opony na zimowe. Jak co roku wielu kierowców odwleka wymianę na ostatni moment a po tem lament że nie ma terminów na wymianę

 6. Hee , znowu na 3maja autobusy będą stały pod górkę.

 7. I tak oto szczwany plan rzeszy polactwa, by przycebulić na wymienie opon poszedł się je..ć.

 8. Ja całą poprzednią zimę przejeździłem na letnich i jakoś włos nikomu z głowy nie spadł.

 9. hahaha kolejna prognoza gdzie te centymetry…..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika