690 680 960

W Grecji promują lubelskie jabłka. Producent zamierza rozwijać sprzedaż

W Grecji odbyły się Międzynarodowe Targi Spożywcze. Wśród wystawców była firma z Lublina zrzeszająca producentów owoców. Promowano lubelskie jabłka, które od ubiegłego roku mają swoją markę.

Firma LubApple, lubelski producent owoców, wzięła udział w Międzynarodowych Targach Spożywczych Food Expo 2018 w Atenach. Dla spółki udział w tym wydarzeniu był okazją do wypromowania się na nowym rynku. Grecka impreza targowa należy bowiem do jednych z najbardziej znanych targów branży spożywczej w Europie i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno greckich, jak i zagranicznych przedsiębiorców.

Zrzeszająca producentów owoców lubelska firma uczestniczyła w targach w ramach narodowego, polskiego stoiska z żywnością, prezentując na nim świeże owoce, głównie jabłka. Choć lubelskie jabłka od roku są już dostępne dla greckich konsumentów, to dzięki targom była szansa na promocję oraz pozyskanie nowych zagranicznych kontaktów, a tym samym zwiększenie sprzedaży na tym rynku. Do tego można było obserwować trendy i nowości branżowe.

Jak wyjaśnia Zbigniew Chołyk, prezes LubApple, zarówno Grecja, jak i całe Bałkany są dla firmy ciekawym rynkiem, dlatego też w planach jest rozwój handlu na tym obszarze. W związku z tym, że polscy handlowcy sprowadzają z Grecji dużo cytrusów, transport powrotny można wykorzystać na eksport jabłek. W ubiegłym miesiącu LubApple promowało się na Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Logistica 2018 w Berlinie. W kwietniu jest w planach uczestnictwo w targach w Barcelonie.

60

61

63

(fot. nadesłane)
2018-03-14 19:37:22

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…