Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Graficiarze na miasteczku akademickim. Wpadli na gorącym uczynku

Noc w policyjnym areszcie spędzili dwaj graficiarze, którzy zostali zatrzymani przez ochronę na miasteczku akademickim w Lublinie. Trwa szacowanie strat, jakie wyrządzili.

Graficiarzy, którzy mieli malować sprayem elewację budynku Akademickiego Ośrodka Sportowego przy ul. Langiewicza w Lublinie, zauważyła w nocy z piątku na sobotę ochrona obiektów. Sprawcy zostali ujęci a o wszystkim powiadomiono policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z IV komisariatu.

Jak się okazało, zatrzymani dwaj graficiarze mieli 17 i 18 lat. W plecakach, które posiadali przy sobie, zabezpieczono puszki z farbą w sprayu.

Obecnie administracja obiektu szacuje wartość strat, jakie wyrządzili młodzi mężczyźni. Obaj zatrzymani za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, który poza karą, może zobowiązać ich do naprawy wyrządzonej szkody.

(fot. pixabay.com)
2017-05-28 12:49:09

12 komentarzy

 1. Jużź myslałem, że to jakieś studenty, a to małolaty z LBN.

  • łapy poutrącać i tyle…rodzice powinni zapłacić za remont…i to z nawiązką…pooglądać w pobliżu wszystkie bazgroły i łatwo będzie zobaczyć za które jeszcze odpowiadają…do końca życia powinni spłacać…

 2. super niech pomalują teraz całą elewacje, nigdy nie rozumiem tych 'Artystów” Nabazgrali coś na tej ścianie, bo w ten sposób wyraża właśnie co ? swoją głupotę ? ludzie wydaja pieniądze bo chcą aby budynek wyglądał schludnie a przyjdzie taki jeden z drugim i wszystko niszczy, teraz pomaluje za swoje może zobaczy na ile wycenią jego dusze artysty.Jeden jeździ bez prawka, drugi morduję, trzeci niszczy co nie jego itd, i co najgorsze to pomału staję się coraz normalniejsze” i ten komentarz „Jużź myslałem, że to jakieś studenty, a to małolaty z LBN.” a co to ma za znaczenia kto i skąd ? tutaj chodzi o sam fakt dewastacji

  • Banksy cos wyraża, ma jakieś przesłanie a oni…?? zwyczajny wandalizm, równie dobrze można szyby na przystanku rozje.bać

   • Banksy to nie graffiti, graffiti nie ma przesłania to litery. /jeden z zatrzymanych

 3. Zapewne jak zdążyli,to „otagowali” swoje dzieło. Teraz wystarczy poszukać grafy z takim samym tagiem w całym mieście i wystawić rachunek.

  • Ciekawe jak wyobrażasz sobie udowodnienie zrobienia pozostałych malunków przez tych samych sprawców. Przeprowadzisz dowód z opinii biegłego grafologa, który pobierze próbki tagów? To nie czasy prohibicji i sądów kapturowych, na każdy fakt musi być niezbity dowód.

 4. rysiek z lublina

  A co takiego narysowali owi grafficiarze,konkretnie nic nie napisal lublin112

 5. Gdzieś muszą zdobywać doświadczenie… z podatków pokryć szkody. Jedni dzwonią po straż bo kotek nie może wyjść, inni malują ściany….

 6. Może to ten kulawy bałwan który podpisał całe centrum RUGD? Można darować idiotom, ale pod jednym warunkiem, jak sobie na czole te podpisy wytatuują!

 7. złapani powinni pokryć szkody w promieniu 1 km, wszystkie elewacje, przystanki itp, to może by odstraszyło kolejnych niespełnionych, nie bardzo rozumiem skąd ta potrzeba malowania? widziałem w Europie to zjawisko już dawno temu, całe pociągi tabory pomalowane czasem do połowy okien, jadąc pociągiem całe trasy pomalowane nie ma miejsca nawet na kropkę, wszystko pomazane, nawet zabytki, chcąc nakręcić film historyczny czy nawet niewspółczesny trzeba maskować obiekt

Z kraju

Polityka i społeczeństwo