690 680 960

Gęste mgły ograniczają widoczność na drogach. Warto zachować szczególną ostrożność

Z godziny na godzinę nasz region spowija coraz gęstsza mgła. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, gdyż lokalnie widoczność ograniczona jest do zaledwie kilkudziesięciu metrów.

W godzinach wieczornych, w części powiatów naszego regionu pojawiła się mgła. W okolicach Lublina jest ona bardzo gęsta, a widoczność została ograniczona nawet do kilkudziesięciu metrów. Dla kierowców oznacza to bardzo trudne warunki do jazdy. Jak wyjaśniają meteorolodzy, najsilniejsze zamglenia spodziewane są nad centralną i północną częścią województwa lubelskiego. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bialskiego, chełmskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, parczewskiego, radzyńskiego, świdnickiego i włodawskiego.

Jak alarmują nasi czytelnicy, na niektórych drogach widoczność jest tak kiepska, że pojazdy poruszają się maksymalnie 30 km/h. Jak ustaliliśmy, na chwilę obecną służby ratunkowe nie mają informacji, aby z powodu gęstej mgły doszło do jakiegokolwiek poważniejszego zdarzenia drogowego. Jedynie na al. Warszawskiej w Lublinie miało miejsce zderzenie auta z dzikiem. Większość kierowców zachowuje rozwagę i dostosowuje prędkość do panujących warunków.

Z uwagi na fakt, iż z godziny na godzinę mgła staje się coraz bardziej gęsta, mogą wystąpić problemy w Porcie Lotniczym Lublin. Zgodnie z rozkładem, wieczorem mają wylądować dwa samoloty z Londynu: o 20:50 z Luton i o 21:10 ze Stansted. Jednak decyzję o tym, czy zostanie podjęta próba lądowania, czy też maszyna odleci na inne lotnisko, podejmuje zawsze pilot.

(fot. nadesłane – Mariusz)

20 komentarzy

  1. A taki hydroplan na przykład,to też po płycie lotniska kołuje mądralo?

    • Dyrdymałko Eustachy

      Hydroplan nie kołuje ino chodzi po wodzie, jak pewien Żyd, kiedy był jeszcze człowiekiem. Teraz jako króla Polski, noszą go w lektyce, ale po wodzie nie dają rady.

  2. gdzie straż ? gdzie wojsko ? gdzie policja ? rozwiać te mgłę helikopterami albo dmuchawami !!! nie rozumiem jak w 21 wieku może być takie zacofanie cywilizacji !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie