City Trail w Lublinie. Okolice Zalewu Zemborzyckiego opanowali biegacze (zdjęcia)

Po raz kolejny okolice Zalewu Zemborzyckiego stały się areną zimowych zawodów w biegach przełajowych. W pięciokilometrową trasę ruszyło 239 zawodników, kolejnych 51 biegaczy zgromadziła trasa dla dzieci.

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbyła się kolejna impreza biegowa z cyklu City Trail. Edycja 2018/2019 trwa od września, tym razem biegacze startowali po raz piąty. Tym razem nie było łatwo, bieganie zimą w przełaju często oznacza, że trzeba liczyć się z wymagającym podłożem. Ścieżki, którymi poprowadzona została trasa biegu, częściowo pokryte były lodem i błotem. Wielu ze startujących w dzisiejszych zawodach wspominało jednak ubiegłoroczny bieg, jaki odbywał się w marcu. W poprzedzającą noc zawody spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w związku z tym w każdy krok trzeba było włożyć zdecydowanie więcej siły niż w normalnych warunkach.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 239 zawodników. Dodatkowo w zawodach dziecięco – młodzieżowych wystartowało 51 młodych sportowców. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się gościnnie startujący na lubelskiej trasie Filip Babik osiągając czas 16:53. Drugie miejsce wywalczył Artur Kern, który tym samym zapewnił sobie piąty triumf w klasyfikacji generalnej City Trail. Jego dzisiejszy czas to 17:09. Trzeci do mety dotarł Michał Piróg z czasem 17:46. Wśród kobiet trzecie zwycięstwo w edycji odniosła Julia Pleskaczyńska, jej wynik to 19:08. Jako druga metę przekroczyła Natalia Zych osiągając czas 20:12, a trzecia była Magdalena Zych, która pięciokilometrową trasę pokonała w 20 min i 45 sek. Jak zawsze nie brakowało również biegaczy w nietypowych strojach.

– Zainspirował mnie kolega, który przed tygodniem pobiegł w innej imprezie w stroju żyrafy. Dzisiaj zresztą też biegł w przebraniu i do tego z psem. Chciałam sprawdzić, jak to jest pobiec w takim nietypowym stroju, a że miałam w szafie strój świnki, to postanowiłam go dziś wykorzystać. Biegło się bardzo przyjemnie, miałam większą motywację dzięki temu, że gonił mnie wilk – opowiadała z uśmiechem Ania Czerniak.

Kolejne, ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Zalewem Zemborzyckim, odbędą się 23 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale dla tych, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach, oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 8 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Poza Lublinem w cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

(fot. Radek Pizoń – nadesłane)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Co to za bieg, nie było atencji- blokowania ulic w mieście, nie liczy się.

 2. I da się, da się, wkońcu któryś be..ózg wpadł na ten genialny pomysł i tym razem miasto nie było zablokowane. GRATULUJĘ !!! znakomitego pomysłu !!!

 3. to jakaś angielska impreza, ze nazywa się city trail? nie ma już polskich nazw?

 4. Ładny ten numer 12.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020