W Garbowie organizują Turniej Piłki Halowej. Celem jest pomoc chorej dziewczynce

W połowie grudnia w Garbowie odbędzie się IV Charytatywny Turniej Piłki Halowej. Rozgrywki sportowe będą połączone z kiermaszem ciast i zbiórką pieniędzy do puszek.

Na pomysł zorganizowania kolejnego, czwartego już Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej wpadli sympatycy Zawiszy Garbów. Porozumieli się w tej sprawie z Radą Duszpasterską Parafii Garbów oraz skorzystali z uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół w Garbowie. Dzięki temu, w szkolnej sali gimnastycznej w dniach 12-13 grudnia 2015 roku odbędzie się sportowa rywalizacja.

Głównym celem turnieju jest pomoc finansowa zamieszkałej na terenie Gminy Garbów dziewczynki, cierpiącej na Zespół Edwardsa. Opieka nad dzieckiem wymaga wiele wysiłku. Rodzice bardzo dbają o swoją pociechę, dlatego organizatorzy starają się ich wspierać. Całkowity dochód z turnieju zostanie w całości przeznaczony na jej dalsze leczenie i rehabilitację.

– Turniej Piłki Halowej to już niemal tradycja. Wzorem lat ubiegłych w połowie grudnia spotkamy się, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i poprzez sport pomóc kolejnym potrzebującym. Pragniemy upowszechniać sportowy tryb życia, a przede wszystkim chcemy propagować działania charytatywne poprzez ideę współzawodnictwa. Dążymy do kształtowania, zwłaszcza wśród młodzieży, określonych wzorców zachowania i chcemy uczyć wrażliwości społecznej – wyjaśniają organizatorzy.

Rozgrywki sportowe będą połączone z kiermaszem ciast i zbiórką pieniędzy do puszek. Cały czas trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Akcję można również wesprzeć, poprzez upieczenie ciasta i przeznaczenie go na kiermasz.

(fot. nadesłane)
2015-11-30 20:12:23

Zobacz również

1 komentarz

 1. Można prosić o telefon w sprawie zapisów 🙂 ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika