690 680 960

Festiwal Kultury Rodzinnej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Impreza odbyła się w Parku Ludowym (zdjęcia)

Festiwal Kultury Rodzinnej, jaki zorganizowano w Parku Ludowym, dobiegł właśnie końca. Jednak wydarzenie zainaugurowało cykl pikników rodzinnych, jakie w wakacje odbywać się będą na terenie miasta.

Przez dwa weekendowe dni w Parku Ludowym w Lublinie odbywał się Festiwal Kultury Rodzinnej. Organizatorzy imprezy zadbali, aby każdy, kto odwiedzi to miejsce, znalazł dla siebie coś godnego zainteresowania. Dlatego też w programie pojawiły się zarówno animacje dla dzieci i warsztaty, jak też spektakle i wydarzenia muzyczne, a do tego eksperymenty i pokazy sztukmistrzów.

Festiwal zainaugurował jednocześnie cykl piętnastu pikników rodzinnych pod nazwą „Integracje”, które odbywać się będą w poszczególnych dzielnicach Lublina. Zaplanowano je na Czechowie, Czubach, Dziesiątej, Felinie, Kalinowszczyźnie, Konstantynowie, Ponikwodzie, Rurach, Sławinie, w Śródmieściu, na Tatarach, Węglinie, Wieniawie, Wrotkowie i w dzielnicy Za Cukrownią.

W lipcowe i sierpniowe weekendy na każdym z wydarzeń czekać będą animacje, warsztaty, koncerty i spektakle w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. To zachęta do swobodnej zabawy dla dzieci, a zarazem kontakt ze sztuką dla osób, które znalazły schronienie przed wojną oraz dla samych mieszkańców.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. Czy zamknięto pozostałe przejścia i w ten sposób podbito ilość „odwiedzających”?

  2. A to dlatego fontanna w ludowym miała większe branie niż słoneczny brudków nad zalewem.

  3. Redakcjo czy ciężko jest informować przed wydarzeniami ? Nie można w piątek zamieścić informacji co się dzieje w mieście i okolicach w weekend .?

  4. Droga redakcjo. Czy wiadomo gdzie i kiedy będzie materiał video z tego wydarzenia ?

  5. Droga redakcjo. Piszę do was wolno bo wiem, że nie potraficie czytać szybko.

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas