Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Ferie z WOT” – kolejna edycja już wkrótce

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste – dołącz do nas! 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowuje szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli.

Pomiędzy 29 stycznia a 11 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie województwa lubelskiego zaplanowane zostały ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do WOT! Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT”. Lubelscy terytorialsi zapraszają osoby, które nie mają doświadczenia wojskowego na szkolenie podstawowe w terminie 26.01-10.02.2024 oraz żołnierzy rezerwy na szkolenie wyrównawcze (8-dniowe) w terminie 26.01-02.02.2024.

– Szkolenia podstawowe organizowane przez Lubelską Brygadę w czasie ferii zimowych od początku cieszą się u nas na Lubelszczyźnie dużym zainteresowaniem. Statystyki pokazują, że to właśnie w tych terminach przychodzi do nas najwięcej ochotników, głównie studentów, uczniów i nauczycieli. Jak sami mówią dopasowanie terminu szkolenia do zimowej przerwy w nauce pomogło im podjąć decyzję o założeniu munduru. My wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i organizujemy kolejne edycje takich szkoleń – mówi dowódca lubelskich terytorialsów płk Zbigniew Krzyszczuk.

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku. Od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało już wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek przeprowadzi szkolenie podstawowe na terenie działania brygad, blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

Aby zdążyć na szkolenie w wyznaczonym terminie – nie zwlekaj i złóż wniosek. Skontaktuj się z rekruterem 2 Lubelskiej Brygady OT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub zadzwoń na numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30). Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji – CWCR (wojsko-polskie.pl).

„Ferie z WOT” – kolejna edycja już wkrótce

(Źródło: WOT)

3 komentarze

  1. Gondol Jerzy Znadwisły

    Ponoć macie demokrację, więc wasze dzieci mogą się bawić nawet w wojsko.
    Ale to może lepiej niż miałyby się bawić np. w doktora. 😆

  2. mamy, a ty co masz? już widzę, downa, więc musisz się świetnie bawić razem z całym zespołem.

  3. Ciepłe chłopaki maciory chcą zrobić konkurencję proboszczowi ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo