690 680 960

Fałszywy policjant wpadł na terenie Niemiec. Wyłudził ponad 130 tys. złotych

37-latek zatrzymany na terenie Niemiec usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą „na policjanta”. Mężczyzna wyłudził łącznie ponad 130 tys. złotych.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 37-latek został zatrzymany na terenie Niemiec. Śledczy ustalili, że mężczyzna dzwonił do wybranych wcześniej osób i przedstawiał się za funkcjonariusza Policji, a następnie tak prowadził rozmowę, aby wyłudzić od nich pieniądze. Najczęściej opowiadał, że prowadzi sprawę dotyczącą grupy wyłudzającej pieniądze. Mówił o zagrożeniu ich oszczędności i prosił o współpracę. Nakłaniał do szybkiego oddania gotówki wysłanym „stróżom prawa”.

– W ten sposób mężczyzna oszukał mieszkańców kraju wyłudzając od nich łącznie ponad 130 tys. zł. Pokrzywdzonymi były osoby mieszkające na terenie w woj. dolnośląskiego, lubelskiego, podlaskiego, czy kujawsko-pomorskiego. Do tej sprawy jeszcze w 2015 roku zatrzymano trzech mężczyzn, którzy zajmowali się odbieraniem pieniędzy od pokrzywdzonych oraz przekazywaniem ich dalej 37-latkowi – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Zatrzymany został przewieziony do Polski, gdzie policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wczoraj doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. 37-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupuje przestępczej dokonującej oszustw na tzw. „policjanta”. Dotyczą one lat 2014 -2015.

– Mężczyzna został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 37-latka na 3 miesiące – dodaje asp. Anna Kamola.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

2017-11-30 17:48:26
(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

  1. Ale zakazana morda…

  2. kossakowski?

  3. Ja się zawsze zastanawiam ,jak normalny i myślacy człowiek ,można byc tak głupi i dac się nabrać na tzw. wnuczka ..przecież praktycznie wszystkie te ofiary oszustwa , mają i ogladają tv …ale wygląda na to ze oglądają tylko te durne seriale ,skoro dają się nabrać na tak prymitywną metodę oszustwa …powtarzają w kółko ze policja nigdy nie dzwoni do nikogo i nie prosi o żadne pieniądze …a ci nadal dają się robić jak dzieci….wstyd i ręce opadają

    • To jest pewien rodzaj hipnozy przez telefon. Kto się zasłucha- przepadł. Trzeba się ukłuć igłą- czasami pomaga.

  4. Niemce,Dys znam te rewiry

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas