Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ekspresówką pod prąd. I to jeszcze autobusem komunikacji miejskiej

Autobus lubelskiej komunikacji miejskiej pędzący drogą ekspresową 12/17 pod prąd – Takie nagranie przesłał do naszej redakcji czytelnik.

Podczas oddawania do ruchu wschodniego odcinka obwodnicy Lublina można było zauważyć kierowców, którzy omyłkowo wjechali na nową trasę i stojąc na pasie awaryjnym usilnie poszukiwali miejsca, gdzie będzie można zawrócić. Jednak nagranie jakie przysłał do nas czytelnik, wskazuje, że nawet zawodowym kierowcom może się zdarzyć coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.

Autobus lubelskiej komunikacji miejskiej pędzący ekspresówką, widok dość rzadki. Jednak żeby autobus ten poruszał się pod prąd to już ogromne zagrożenie. W jaki sposób jego kierowca znalazł się nie na tym pasie ruchu niż powinien z pewnością wie tylko on sam. Jednak dlaczego podjął tak ogromne ryzyko, by dalej się w ten sposób poruszać, tego już nic nie wytłumaczy.

Na szczęście w autobusie nie było pasażerów i jak ustaliliśmy, był to najprawdopodobniej kurs zjazdowy jednego z prywatnych przewoźników. – Kierowca podjął w tym przypadku olbrzymie ryzyko, nie dość że poruszał się z bardzo dużą prędkością, lewym pasem jezdni, to w przypadku zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem, które na drogach ekspresowych potrafią jeździć bardzo szybko, mogło dojść do tragedii – wyjaśniał nam jeden z funkcjonariuszy lubelskiej drogówki.

(wideo – nadesłane)
2014-10-19 14:52:51

33 komentarze

 1. to był ANGOL co do pracy w PL przyjechał – u niego to normalne….

 2. Jak się źle wjechało to trzeba zapier..lać do następnego węzła i zawrócić a nie jechać pod prąd , niektóre komentarze broniące kierowcy są żałosne , mam tylko nadzieję , że ci ludzie nie mają kwitów na żadną kategorię bo w przeciwnym razie strach na ulicę wyjeżdżać

 3. To nie był autobus MPK Lublin!!! Tylko innego przewoźnika

 4. „Numer taborowy 6003.
  Wypadałoby zgłosić na policję.
  Przecież ten kierowca to potencjalny morderca i powinien stracić prawo jazdy:
  1. Jazda pod prąd.
  2. Jazda pod prąd najszybszym pasem.
  3. Prędkość jazdy pod prąd.”

  cytat z forum skyscrapercity
  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1195867&page=935

  Nawet wyszła mała dyskusja na temat kierowcy. Czy to była pomyłka, błąd kierowcy czy świadome działanie, myślę że ktoś powinien się tym zająć.

 5. Po przeczytaniu wielu komentarzy, zwłaszcza anabelli i tym podobnych stwierdzam, że WORD powinien cały pójść do więzienia za wydawanie praw jazdy upośledzonym i za stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym. Nie wspominając już o naukach jazdy, które wypuszczają taki motłoch na drogi publiczne.
  Koleś który opowiada jak trudno jeździć po nowych drogach bo są źle oznakowane w ogóle powinien oddać prawo jazdy (jeśli je w ogóle ma bo to też sprawa dyskusyjna.

 6. widocznie nie wielu ludzi potrafi czytać komentarze ze zrozumieniem, cóż szkoły podstawowe nie wspominając o wyższych od lat jakością nie grzeszą

 7. DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

  Aleście se „prowdy” i tylko „prowdy naopowiadali kumy….

 8. nikt tu nie pomyślał że po 10 godzinach pracy w mieście autobusem w kółko bo nieraz niema kiedy się załatwić ten kierowca mógł być zmęczony ,teraz się nic nie liczy tylko wyżyłować pracownika na maksa

 9. ,,kary nie będzie bo kierowca poprosił policję o pomoc,, info. z Panoramy Lubelskiej

 10. kierowca nie byl z lublina a pozatym o wszytskim poinformowal policje. pogubil sie na zjezdzie a Wy juz wielka tragedia. co moze mial zakrecic autobusem na takiej drodze ? smieszni jestescie czlowieczki