Akcja „Stop Agresji na Drodze” tym razem w pow. radzyńskim. Wpadło 4 pijanych

Czterech pijanych kierowców, jeden po użyciu alkoholu oraz 18 mandatów karnych – to wyniki prowadzonej w nocy policyjnej akcji. Skontrolowano 850 kierowców.

Funkcjonariusze policji z naszego regionu, jak co weekend przeprowadzili akcję „Stop Agresji na Drodze”. Tym razem pod szczególnym nadzorem były drogi powiatu radzyńskiego. Tam mundurowi z radzyńskiej drogówki, wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie, oraz z komend w Parczewie, Białej Podlaskiej i Łukowie utworzyli tzw. punkty kontrolne. Szczególnie sprawdzani byli kierowcy poruszający się w okolicach popularnych dyskotek i lokali gastronomicznych, jednak wiele patroli kontrolowało także główne szlaki komunikacyjne.

Każdy z patroli wyposażony był w urządzenie Alco-Blow, dzięki któremu w kilka sekund można ustalić trzeźwość kierującego. W czasie akcji skontrolowano łącznie ponad 850 kierujących. Wśród nich ujawniono pięciu którzy wcześniej spożywali alkohol, czterech nietrzeźwych i jednego w stanie po użyciu alkoholu. Dwaj z nich byli tak pijani, że ledwo stali na nogach.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków, zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 21.25 w miejscowości Suchowola. Kierujący BMW miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Niestety podobny wynik osiągnął także 30- latek z gminy Kock, który zatrzymany został po godz. 22.00 w miejscowości Sobole. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem – tłumaczyła asp. Barbara Salczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Nie brakowało również piratów drogowych, którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wobec takich kierowców policjanci nałożyli 19 mandatów karnych. Trzem osobom zatrzymano prawo jazdy, natomiast wobec dwóch kierujących skierowano do sądu wnioski o ukaranie. – Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń w szczególności ograniczenie ofiar śmiertelnych – dodaje Barbara Salczyńska .


(fot. KWP Lublin)
2014-10-19 14:28:55

3 komentarze

  1. „Stop agresji na drodze”?? Co mają wspólnego pijani kierowcy z agresją na drodze?? Dla mnie agresja na drodze to palant, który przyspiesza gdy chcę go wyprzedzić. Baran, który bez kierunkowskazu wpycha się na pas, którym jadę. Idiota, który wyprzedza na podwójnej ciągłej, bo „przecież Ci jadący z przeciwnej strony zjadą i zrobią miejsce”. Agresja na drodze to np. pajac, który przyspiesza gdy go wyprzedzam, a potem trąbi i drze ryja, bo śmiałem go wyprzedzić i zajechać mu drogę (jak tu nie zajechać mu drogi skoro on przyspiesza, a z przeciwnej strony zbliża się inne auto?). Takich baranów powinna ścigać policja, bo oni często stwarzają na drodze większe nie niebezpieczeństwo niż ten pijany chłopaczyna co wyjechał z dyskoteki o 3 rano by dotrzeć do domu położonego 200 metrów dalej.

  2. Czterech pijanych kierowców jeden po użyciu alkoholu . Tzn. Ze trzech zjadło po 50 kg Jabłek czy może Pawełka z adwokatem?

  3. Mnie najbardziej zbulwersowało zachowanie policjantów wobec tych dwóch biduli co to byli tak naprani, że ledwo stali na nogach.
    Trochę więcej empatii panowie policjanci, człowiek ledwo się trzyma na tym świecie, a musi przed Wami stać, jak przed jaką eminencją, albo sądem ostatecznym.
    Powinniście im pozwolić nie tyle usiąść, co nawet położyć się.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska