Dziś wyruszył rowerem z Lublina, za dwa tygodnie wejdzie na Mont Blanc

Chce przejechać na rowerze 2000 km w dwa tygodnie. Cel – to zdobycie „dachu Europy” – Mont Blanc. Wszystko po to, by wesprzeć wychowanków świetlic prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Radek Malinowski, na co dzień wychowawca w jednej ze świetlic Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, poprzez wyprawę będzie promował zbiórkę prowadzoną przez fundację. Zebrane środki zostaną przeznaczone na codzienne funkcjonowanie fundacyjnych placówek. Zainteresowani mogą wpłacać pieniądze na specjalnie utworzony Fundusz św. Brata Alberta. Właśnie ten święty będzie patronował wyprawie. Św. Brat Albert poświęcił swoje życie i talenty na rzecz pomocy ubogim i potrzebującym, a często też odrzuconym. Tym samym swoim życiem pokazał, że warto „być dobrym jak chleb”.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi w Lublinie dwa ośrodki, gdzie ich wychowankowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Podstawowym założeniem jest wsparcie wychowanka, nie tylko w jego doraźnych problemach, ale przede wszystkim poprzez długofalowe oddziaływania programu wychowawczego. Do każdej placówki codziennie uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zajęcia odbywają się w godz. 15:00-19:00. Placówki proponują ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania dziecka, pomoc w odrabianiu lekcji oraz uczestnictwo we wspólnocie kierującej się wartościami ważnymi dla rozwoju wszechstronnego dziecka. W placówkach pracują pedagodzy oddani i zaangażowani w swoją pracę, wychowawcy z wieloma pasjami i talentami, którymi dzielą się z dziećmi i młodzieżą.

Radek Malinowski jest jednym z tych pedagogów. Tym razem, by pomóc dzieciom postanowił wykorzystać swoją pasję. Przez 2 tygodnie będzie pokonywać na rowerze kolejne kilometry trasy, która liczy w sumie 2000 km. Swoje wyzwanie rozpocznie 31 lipca br., codziennie będzie mieć do pokonania ok. 140 km. Trasa prowadzi z Lublina, przez Czechy, Niemcy Austrię i Francję. Po 14 dniach dotrze do francuskiego Chamonix, skąd podejmie kolejne wyzwanie – zdobycie najwyższej góry Europy – Mont Blanc (4810 m n.p.m.).

Radek Malinowski ma 31 lat. Jest doktorantem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i absolwentem kierunku – Wychowanie Fizyczne. Pracuje jako nauczyciel religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym oraz wychowawca w świetlicy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem – jest trenerem koszykówki oraz zawodnikiem AZS KUL. Nie rozstaje się też z rowerem, w ubiegłym roku przejechał blisko tysiąc kilometrów Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo i okrążył Tatry nocą na trasie ok. 200 km. Lubi wyzwania, nigdy nie zwalnia tempa i wciąż stawia sobie nowe cele. Tym razem to najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc.

2017-07-31 18:06:37
(fot. nadesłane)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Wielka idea oby wiecej takich. Szczęśliwej i bezpiecznej drogi do celu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”