Dziecko na hulajnodze jechało po przejściu dla pieszych. Zostało potrącone przez auto

To kolejny tego typu przypadek na terenie Lublina. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została poruszająca się na hulajnodze osoba.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 10 na ul. Żywnego w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu dziecka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący autem 56-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych wjechał w poruszającego się na hulajnodze 11-latka. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, po badaniach okazało się, że chłopiec na szczęście nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń ciała. Skończyło się na strachu i otarciach naskórka.

– Jest to przejście przez które między innymi przechodzą dzieci do pobliskiej szkoły Szkoły Podstawowej nr 16. Kierowcy bardzo często jadą tamtędy z niedozwoloną prędkością. Nie ma tam znaku o zachowaniu szczególnej ostrożności czy progu zwalniającego. Problem w tym temacie jednak nie znika. Szkoła w żaden sposób nie reaguje, choć na radzie wielokrotnie był poruszany temat tego przejścia. Miasto również, szczególnie wiosną i latem, ma problem z wykoszeniem zasłaniającej widoczność trawy przy przejściu – wyjaśniają okoliczni mieszkańcy.

Jak nam wyjaśniał kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wobec sprawcy kolizji został skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

To kolejny tego typu przypadek na terenie Lublina. Jak wyjaśniają policjanci, ponownie potrącenie dotyczy osoby jadącej hulajnogą po przejściu dla pieszych. Tymczasem zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest to zabronione.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

37 komentarzy

  1. Hulajnogą można przejechać przez przejście dla pieszych. Wyjątek stanowi tu hulajnoga elektryczna. W artykule nie podano jaką hulajnogą jechało dziecko.

  2. Jak sama nazwa wskazuje przejście dla pieszych.

  3. Od dziś każde nie zatrzymanie się przed przejściem na które chce wejść pieszy czy inny użytkownik nagrywam i wysyłam z kamerki do policji. Dosyć tego buractwa.

  4. Wystarczył by jeden prosty przepis i jeśli piesi by go respektowali – skończyłyby się potracenia na przejściach. Pieszy pomimo pierwszeństwa powinien mieć obowiązek zatrzymania się przed przejściem – jak na znaku STOP. Tylko ze wtedy znowu byłby problem ze zwalaniem całej winy na kierowcę bo większość wypadków była by wtedy ze pieszy się nie zatrzymał.

  5. Art. 15 a ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, przekraczając jezdnię, jest obowiązana zachować szczególną ostrożność oraz korzystać odpowiednio z przejazdu dla rowerzystów albo przejścia dla pieszych” – więc osoba poruszająca się hulajnogą (zwykłą, a nie elektryczną) jest nie tylko uprawniona, ale zobowiązana do przekraczania jezdni korzystając z przejazdu dla rowerzystów albo przejścia dla pieszych

  6. Jest to przejście przy szkole i kierowca jadąc tą ulicą powinien uwzględnić to, że może chodzą tędy dzieci. Ja swojego syna uczę cały czas zachowania na drodzę i jak dostał na urodziny rowerek biegowy rocket to cały czas mu powtarzam, że musi uważać. Chłopak będzie miał już nauczkę do końca życia, że należy być czujnym na drodze.

  7. Wypadki były na przejściach i będą,ja miałem przypadek że do przejścia miałem dobre 200m zaś pojazd który włączał się do ruchu miał do przejścia około 20m piesi szli chodnikiem zaś ten cap zatrzymał się przed przejściem mimo iż piesi nie mieli zamiaru wchodzić w pewnym momencie z drugiej strony ulicy rowerzysta wtrnal na przejście i przez tego dzbana co stał przed przejściem o mało bym nie rozjechał ów rowerzysty i gdzie tu logika?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!