Dyrektor puławskiego szpitala miała wziąć 118 tys. łapówki. Jest akt oskarżenia w tej sprawie

Jest akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom, które miały ustawiać przetargi dla szpitali. Wśród nich jest była dyrektor puławskiego szpitala.

Sprawa dotyczy głośniej afery z początku 2015 roku, a związanej z ustawionymi przetargami w szpitalach w Puławach, Ostrołęce, Pruszkowie i Biskupcu. Wtedy to do puławskiego szpitala wkroczyli agenci Centralnego Biura Śledczego, zabezpieczając dokumentację dotyczącą dwóch postępowań przetargowych. Jeden z nich dotyczył sprzedaży wyposażenia likwidowanej kuchni szpitalnej, drugi zaś żywienia pacjentów przez zewnętrzną firmę.

W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości, dyrektor puławskiej placówki Jolanta H., została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. Tam usłyszała zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej i osobistej. Miała przyjąć 118 tys. łapówki w zamian za korzystne dla jednej z firm rozstrzygnięcie przetargu. Wartość przetargu wynosiła 14 mln złotych.

Jak ustalili śledczy, proceder polegał na takim przygotowaniu specyfikacji przetargowej, czyli warunków jakie musiały spełnić firmy ubiegające się o kontrakt ze szpitalem, aby wygrać mogło konkretne konsorcjum. Dodatkowo otrzymywało ono oferty jakie złożyły inne firmy. To z kolei pozwalało na przygotowanie najkorzystniejszej z ofert a tym samym eliminację konkurentów.

Przygotowanym przez warszawską prokuraturę okręgową aktem oskarżenia objętych jest łącznie dziewięć osób. Oprócz dyrekcji szpitali jest to również prezes i przedstawiciel konsorcjum, które wygrywało przetargi. Oskarżono ich o to, że weszli w porozumienie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, z osobami zajmującymi się w imieniu szpitali organizowaniem przetargów na dostawę posiłków oraz usług. Dodatkowo nakłonili te osoby do wprowadzenia do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zapisów eliminujących inne podmioty.

Oskarżeni odpowiedzą łącznie za popełnienie kilkunastu przestępstw dotyczących organizacji i przebiegu przetargów na dostawy całodziennych posiłków dla pacjentów oraz usług związanych z utrzymaniem szpitali.

2017-10-05 14:52:49
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

4 komentarze

 1. POsiłki zPOsiłkami to pikuś . Proponuję zainteresować się parkingami przy szpitalach . Kto komu i za ile .

  • No tak, posiłki to pikuś, najważniejsze parkingi. Leżałeś kiedyś w szpitalu i widziałeś czym tam karmią? Czy tylko odwiedzałeś kogoś i najchętniej byś autem do samego szpitala wjechał żebyś nie za dużo musiał chodzić?

 2. Dokładnie parkingi przyszpitalne i te CENY z kosmosu dla ludzi którzy muszą gdzieś parkować, to jet żyła złota!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL