Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwukrotnie złamał zasady kwarantanny. Sanepid ukarał go grzywną 10 tys. złotych

Mieszkaniec gminy Janów Lubelski dwukrotnie złamał przepisy dotyczące kwarantanny. Sanepid nałożył na mężczyznę karę 10 tys. grzywny za nieprzestrzeganie tych przepisów.

Na początku kwietnia 40-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski nie zastosował się do zasad obowiązkowej kwarantanny. Mężczyzna dwukrotnie opuścił miejsce wyznaczone do przebywania.

Wobec powyższego faktu, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie i przesłali do go sądu. Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny została przesłana również do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim. Sanepid zastosował wobec 40-latka grzywnę w wysokości 10 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju powinien odpowiedzialnie przestrzegać obowiązujących procedur.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

  1. Mało !! Czemu państwo obchodzi się z takimi tak delikatnie ??

  2. Dla pracującego za minimalną jest to adekwatna kara w moim odczuciu.

  3. Zdecydowanie za mało . 2 razy opuscił kwarantannę tzn 2×5000. Tyle samo tzn 5000 kary dostawali spacerowicze którzy nie byli na kwarantannie plus jeszcze 500 mandatu od Policji. I gdzie tu sprawiedliwość. W Polsce jak zwykle wieksze przestepstwa/wykroczenia sa proporcjonalnie łagodniej karane niż mniejsze. Chory kraj

  4. Ciekawe jak wyglada kwestia sciagalnosci tych kar ,jak taki ukarany jeden z drugim np.nie ma żadnych udokumentowanych dochodów .

  5. Tacy osobnicy doskonale wiedza że nie zapłacą żadnych kar ,bo są nie wypłacalni

  6. Pier…..e, jakie zasady??? Na ul Szczytowej w Lublinie człowiek ma kwarantannę w przyczepie kempingowej, którą opuszcza kilka razy dziennie, przyczepa stoi na parkingu blokując co najmniej 3 miejsca parkingowe.Od zeszłego tygodnia przeparkował ją kilka razy. Pod przyczepą stoją jakieś wiadra do których leje się woda z przyczepy. Złamane są wszystkie zasady dotyczące kwarantanny. Policja Straż Miejska umywają ręce. Sanepid się nie interesuje!!!! Ciekaw jestem kto za to beknie jeśli się okaże że człowiek ma wirusa????

  7. Wszystko się zgadza i dobrze mu tak .tylko jaka jest ściągalność tej kary.

Z kraju