690 680 960

Dwóch nastolatków usiłowało zdobyć pieniądze podając się za policjantów. Wpadli na gorącym uczynku

Dwóch nastolatków z Lublina wpadło na pomysł łatwego zdobycia większej gotówki. Skorzystali z popularnego w ostatnich czasach oszustwa na policjanta. Czekali jednak na nich prawdziwi funkcjonariusze.

W poniedziałek do jednego z lubelskich banków przyszła 65-letnia kobieta, która poprosiła o wypłacenie wszystkich posiadanych przez siebie pieniędzy. Pracownik banku nabrał podejrzeń, czy jego klientka nie jest czasem celem oszustów. Natychmiast powiadomił o wszystkim policję.

Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i ustalili, że do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekazał on, że wnuk kobiety spowodował wypadek i grożą mu bardzo poważne konsekwencje. Jednak jest możliwość załatwienia tej sprawy w inny sposób.

Aby wnuk odzyskał wolność należy wpłacić 30 tys. złotych w ramach kaucji. Kobieta słysząc te słowa, od razu udała się do banku wypłacić posiadane przez siebie 7 tys. złotych. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, postanowili zorganizować zasadzkę. Spreparowali paczkę, do której zamiast pieniędzy, włożyli papier.

W momencie odbierania pozostawionego w umówionym miejscu pakunku, lubelscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina, w wieku 17 i 18 lat. Nie byli wcześniej karani, choć jeden ze sprawców podejrzewany jest o popełnienie innych oszustw. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Do sądu zostanie również skierowany wniosek o areszt dla obu oszustów. Nastolatkom grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

60

61

(fot. wideo – policja)
2018-01-24 12:15:38

18 komentarzy

 1. Koleś w banku – niby obcy człowiek, a ma serce…

 2. Kociuba co ty robisz

 3. I tak powinna postąpić pracownica banku, która przejęła telefon od starszej Pani, o której informowano w poprzednim temacie oszustw na policjanta. Nic nie przejmować, przerwać na chwilę bankowe formalności i zadzwonić po funkcjonariuszy z drugiego telefonu.

 4. Tego jednego to rozumiem – musi zjeść, a to kosztuje. Ale ten drugi nie ma usprawiedliwienia.

 5. Rodzice pewnie dumni z synków

 6. Oby tak, ku przestrodze dla innych pomysłowych, Flip i Flap dostali po te 8 lat…

 7. czemu mnie nie dziwi ze obaj sa obrani w dresy XDDD

 8. Głupi i głupszy. A znajomi tych głąbów jeszcze ich bronią

 9. PDW KULA!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas