Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Arsenał w domu 64-latka. Twierdzi, że broń oraz setki sztuk amunicji zostały przez niego znalezione

Policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn może posiadać broń palną. Gdy przeszukali jego mieszkanie, okazało się, że znajduje się tam nie jedna a kilka sztuk broni, oraz spora ilość amunicji.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili, że jeden z mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia. Postanowili to sprawdzić i we wtorek odwiedzili miejsce zamieszkania 64-latka przedstawiając mu nakaz przeszukania.

W trakcie prowadzonych czynności ujawniono i zabezpieczono pięć jednostek broni palnej oraz różne elementy broni. Do tego znaleziono ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru i około 300 gram prochu strzelniczego. Mężczyzna nie posiadał pozwolenia na posiadanie broni.

W trakcie przesłuchania 64-latek wyjaśnił, że zabezpieczoną u niego broń i amunicję znalazł. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Kryminalni ustalają teraz pochodzenie znalezionego u niego arsenału.

61

(fot. policja)
2018-01-24 12:31:58

23 komentarze

 1. Ale kajabin ten z sexy czerwonym sznureczkiem.
  Dobrze ze go mu zabrali bo ta super cudowna chińska wiatrówka lubi palce obciąć właścicielowi
  I ta korozja pod nim też pewnie niebezpieczna.
  Można np. teżca złapać jak się tym skaleczyc.
  Dobrze ze policja ma doskonałych techników co potwierdza że to coś sprawne.
  Poprosił bym film jak taki rzeczoznawca składa z tego całość i oddaje próbny strzał trzymając to w rękach.

 2. Jak widać pan po wymianie lufy uruchomił mausera, do tego miał jeszcze dwa „żelazka” tego samego sprzętu więc pewnie też do naprawy .Zastanawia mnie to cuś z tłumikiem pewnie na naboje małokalibrowe, te wiatrówki też bywają z powodzeniem przerabiane na naboje od kbks-u, widziałem takie przerobione a odebrane kłusownikom. Proponował bym powstrzymać się wydawaniem pochopnych osądów bo jak widać „szczęśliwy znalazca” tej kolekcji należał do złotych rączek i potrafił uruchomi potencjalne szroty, swoją drogą trzeba mieć jaja żeby próbować strzelać z tak obżartej komory zamkowej .

 3. I dobrze, trzeba mieć jakieś hobby. Uznawanie za przestępstwa i karanie rzeczy moralnie neutralnych to w ogóle śliska sprawa. Potem się okazuje, że wysyłamy na 14 lat do więzienia za rysunki techniczne broni jak w Australii.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo