Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch mężczyzn odpowie za podpalenia kontenerów na śmieci w Świdniku (zdjęcia)

Świdniccy policjanci zatrzymali dwie osoby do sprawy podpaleń kontenerów na odpady na terenie Świdnika. Wkrótce obaj zatrzymani staną przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci ze Świdnika przyjęli zgłoszenie o palących się kontenerach na odpady w centrum miasta. Ogień uszkodził cztery kontenery, zaś poszkodowany oszacował straty na blisko 3 tys. złotych.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż prawdopodobni sprawcy podpalenia zarejestrowani zostali na kamerach monitoringu miejskiego. Dwa dni po zdarzeniu policjanci otrzymali ze Straży Miejskiej informację o dwóch mężczyznach o podobnym do sprawców wyglądzie, których zidentyfikował na monitoringu obsługujący go funkcjonariusz.

Po analizie nagrań policjanci zatrzymali 41-latka oraz 32-latka. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwóch mężczyzn odpowie za podpalenia kontenerów na śmieci w Świdniku (zdjęcia)

Dwóch mężczyzn odpowie za podpalenia kontenerów na śmieci w Świdniku (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik, swidnik.pl)

9 komentarzy

  1. hamburk to miasto i nawet centrum mają:-)???

  2. „prawdopodobnie”. Jak latwo mozna w polsce komus zycie zepsuc.

  3. Bardzo dobrze brudasom….!!

  4. Już pewnie zaczęli odkładać te 3 tys na nowe pojemniki ,niewypłacalna „elyta „.Odpracować powinni

  5. 5 lat odsiadki to max za zniszczenie mienia, Ci tutaj dostana zawiasy, grzywne i może prace społeczne. Jeśli by tak każdego zamykali za byle przewinienia to ponad połowa narodu siedziała by juz w pierdlu.

  6. Wyroki 1 instancji za ok 3 lata.Zakład.

  7. Czyżby jeden z nich był we Wocie??

Z kraju