Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie osoby zatrzymane w sprawie wyłudzenia 10 mln złotych w ramach wspierania przedsiębiorczości

Działając wspólnie i w porozumieniu mieli wyłudzić 10 mln złotych unijnej dotacji. Próbowali uzyskać w ten sposób kolejne 28 mln złotych. Prezes i prokurent jeden z e spółek zatrzymani przez CBA.

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo dotyczące wielomilionowego wyłudzenia z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Sprawa dotyczy spółki, która podpisała z PARP umowę o dofinansowanie zakupu nieruchomości z funduszu unijnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w kwocie niemal 39 mln złotych. Po dokładnym sprawdzeniu transakcji śledczy nabrali co do niej podejrzeń.

O sprawie powiadomiona została gdańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze przeprowadzili realizację, w trakcie której zatrzymali dwie osoby. Pierwsza z nich to prezes spółki, druga to jej prokurent. Przeszukane zostały także miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej.

Mężczyźni podejrzewani są o wyłudzenie 10 mln złotych dotacji i doprowadzenie Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz usiłowania wyłudzenia kolejnych 28 mln złotych. Obaj zostali doprowadzeni do lubelskiej prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty.

(fot. CBA)

Jeden komentarz

  1. Hmm… to dopiero wierzchołek Góry Lodowej.. Takich numerów wykręcono masę . W PARP, ale i ARiMR, PFRON etc…. Dotąd wszystko tak się kręciło. A kasa na szkolenia i przekwalifikowania z MUP? Toż to żadne szkolenia… pic kilkunastogodzinny dla wyciągnięcia kasy – zapraszam na kursy językowe finansowane przez MUP – a się ubawicie …

Z kraju