Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie ofiary mrozów w naszym regionie. Zwłoki na śniegu i w przyczepie kempingowej

Pięć osób zmarło w ciągu minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu. Dwie ofiary mrozów ujawniono w naszym województwie.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w ciągu minionej doby z powodu wychłodzenia zmarło pięć osób. Dwie z nich to mieszkańcy województwa lubelskiego. Od 1 listopada, według danych Komendy Głównej Policji, w wyniku wychłodzenia zmarło w całym kraju 58 osób.

Jedną z wczorajszych ofiar jest mieszkaniec miejscowości Horodło w powiecie hrubieszowskim. Zwłoki 67-latka ujawniono na terenie prywatnej posesji. Mężczyzna leżał na śniegu.

Personalia drugiej z ofiar nie zostały jeszcze ustalone. Jest to mężczyzna w wieku ok. 60 lat, którego znaleziono po południu przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Ciało znajdowało się w nieogrzewanej przyczepie kempingowej.

Służby ratunkowe alarmują, że pomimo niskich temperatur wciąż nie brakuje osób, które układają się do snu w nieogrzewanych miejscach. Są to pustostany, wiaty przystankowe lub śmietnikowe. Miejsca te są na bieżąco kontrolowane przez policjantów i strażników miejskich.

2018-02-28 11:27:03
(fot. ilustr. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Za PiSu to bieda, nie to co doktor Ewa rozdawała ciepłe zupki bezdomnym.

  2. Aaron Fleischman

    Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że śmierć dobrze radzi sobie z rakiem.

  3. Zobaczymy mały cwaniaczku jak kiedyś to TY najdziesz się wśród bezdomnych!!! Pamiętaj że każdego z nas taki los może spotkać! I niegadaj głupot.

  4. To ta przyczepa na czarnych blachach która stoi na przeciw Orlenu ? Co to w ogóle za budowa ? tam się nic nie dzieje już tyle lat…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo