Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jechali do pożaru. Zamknięta brama opóźniła dotarcie na miejsce akcji gaśniczej

Wczoraj strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Janowa Podlaskiego dotarli z opóźnieniem na miejsce akcji gaśniczej. Wszystko przez zamkniętą bramę w stadninie koni arabskich.

Wczoraj wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wygoda. Przed godziną 23:00 w jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy.

Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia strażacy napotkali na poważny problem. Brama, na drodze prowadzącej do miejscowości, znajdująca się na terenie stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim była zamknięta. Jak nas poinformowano zanim strażacy przez nią przejechali stracili około trzech, czterech minut. Jak mówią, stracili cenny czas na dotarcie do miejsca zagrożenia pożarowego.

Po dojechaniu na miejsce strażacy rozpoczęli działania ratowniczo-ewakuacyjne. Po rozpoznaniu i pomiarze detektorem gazów konieczna była ewakuacja rodziny, w tym trójki dzieci. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanym. Na miejscu interweniowali również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Zamknięta brama sprawiła jednak, że strażacy dotarli z opóźnieniem na miejsce zdarzenia.

Jak ustaliliśmy brama do stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim od pewnego czasu jest zamykana na stałe i otwierana jest za pomocą pilota. W godzinach od 18 do 6 rano brama jest całkowicie zamknięta i otwiera ją pracownik stadniny. Zarządca terenu tłumaczy, że to przez bezpieczeństwo znajdujących się tam koni.

28377653_2065553736999492_4553047874549744440_n

2018-02-28 10:12:59
(fot. OSP Janów Podlaski)

16 komentarzy

 1. Niestety muszę przyznać, że PIS zawalił sprawę stadniny. Trzeba było wymienić wszystkich pracowników stadniny – od prezesa do ciecia. W tak ważnej instytucji nie mogą pracować osoby o niskim współczynniku zaufania. Sabotażyści i szkalowanie ogólnośwatowe doprowadzili stadninę do upadku.

  • w stadninie nie powinni pracować nowi nieudacznicy co nie wiedzą co to tradycja…kontakty międzynarodowe…

   • Co maja wspólnego kontakty międzynarodowe z hodowlą koni? Mam wiele kontaktów międzynarodowych a na hodowli koni znam się jak krowa na gwiazdach. Powinienem założyć stadninę?

    • Jeżeli nie rozumiesz co mają wspólnego to zastań przy hodowli drobiu, do czego zmierza stadnina w Janowie a raczej to co z niej zostało.

 2. Płonie rafineria. Kilka jednostek Państwowej Straży Pożarnej bezradnie patrzy na buchające płomienie i eksplozje nie będąc nawet w stanie zbliżyć się do pożaru. W pewnym momencie oczy wszystkich zwracają się na pojazd Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cigacicach. 30-to letni Star mija linię jednostek PSP, taranuje ogrodzenie, w końcu zwalnia. Ochotnicy wypadają z pojazdu, błyskawiczne rozwinięcie, podają pianę po całości, pożar opanowany.

  Starosta po przekazaniu gratulacji przechodzi do konkretów:
  – Panowie, jak mogę się wam odwdzięczyć za tę akcję, jest coś czego potrzebujecie w jednostce?
  Naczelnik OSP drapiąc się w głowę:
  – Noo, w pierwszej kolejności to przydałoby się zrobić hamulce w Starze…

  • 100/100 ?

  • No to w sytuacji opisanej wyżej, w pierwszej kolejności należałoby wyp…olić z „fotela” panią prezes ogródków działkowych „Miłek”.
   Dzięki za podpowiedź „dsw”.

   • Wieśniaczka na szpileczkach

    W polskim prawie nie istnieje przepis prawny, który uniemożliwiałby karmienie bezdomnych zwierząt.
    Nie można więc takich działań zabronić ani za nie ukarać.
    Zakaz dokarmiania zwierząt, podobnie jak ich straszenie, przeganianie i zadawanie im fizycznych cierpień, stanowi przejaw znęcania się nad zwierzętami i jako taki jest karalny na mocy ustawy o ochronie zwierząt.

 3. Tam, „przez bezpieczeństwo znajdujących się tam koni.”, a zamknięcie bramy na ogródkach działkowych „Miłek” przy nałęczowskiej, przez, nawijmy to delikatnie, uporczywą odporność na wiedzę o bezpieczeńtwie pani prezes Marzeny…
  Wielu działkowiczów tylko czeka, az się zdarzy pożar, albo ktoś ze starszych działkowiczów zasłabnie, żeby wszcząć postępowanie przeciwko temu [..].

  • Dziś pani prezes wywiesiła zakaz karmienia kotów i innych zwierząt, powołujac się na regulamin PZD, który jest w jawnej sprzeczności z Ustawą o Ochronie Zwierząt. Będziey o tym pamietać przy najbliższym Walnym Zebrani Działkowców.

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    Ten biurowy tłuk powinien wiedzieć, że:
    Ustawa o ochronie zwierząt wymaga humanitarnego traktowania wszystkich zwierzaków.
    Osoba, która znęca się nad nimi, musi liczyć się nie tylko z karą grzywny, lecz także wyrokiem pozbawienia wolności do lat dwóch.
    W przypadkach szczególnego okrucieństwa sąd również może zażądać zapłaty nawiązki od 500 do 100 000 zł.
    Za znęcanie uznaje się nie tylko bicie zwierzęcia lub utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach, ale także niezapewnienie mu jedzenia, wody oraz leczenia.
    Jest nim również złośliwe straszenie i drażnienie.
    Zatem wyłapywanie, płoszenie, przeszkadzanie w karmieniu jest kwalifikowane jako znęcanie się.

    • Mój stosunek do regulaminu PZD, który jest sam w sobie sztuką dla sztuki, nie jest dla mnie wykładnikiem ani prawa, ani rzetelności, ani sprawiedliwości.
     Regulamin jest notorycznie łamany i naginany przez zarządy o czym więc tu mówić i do czego się odnosić.

 4. Nie mogą dorobić kilku pilotów i dać po jednym strażakom i policjantom z Janowa oraz ratownikom medycznym z najbliższej placówki?

 5. Doktor Zoidberg

  Staranować bramy nie można było? Nawet przeciąć łańcuch albo kłódkę to zajmuje góra 1 min.

 6. Pisiory sie pozamykały, żeby im ostatnich sztuk kuni nie podprowadzili, bo niedługo to już tylko beda kaczki hodować.

 7. Pytanie czy słyszeli tamtejsi specjaliści o bramach na pilota reagujących na sygnały dźwiękowe służb ratunkowych?! Pytanie to kieruję do wszystkich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych bo modne się robi grodzenie i szlabanowanie wszystkiego w koło.

Z kraju

Sport