690 680 960

Dwie kolizje na rondzie przy Makro w ciągu kilku godzin (zdjęcia)

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dwóch zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce w ciągu kilku godzin na rondzie przy Makro. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało.

Dwa zdarzenia drogowe miały miejsce w piątek na rondzie Kasprzaka w Lublinie. Przed godziną 17 na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i daewoo. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca daewoo kobieta jechała al. Witosa od strony zamku. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorowała znak stop i doprowadziła do zderzenia z fordem, którego kierowca opuszczał rondo. Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała.

Kilka godzin wcześniej, gdyż około godziny 12:45 również zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Tym razem jeden z kierowców wyjeżdżając z ul. Krańcowej wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do kolizji. Pojazdy zostały usunięte ze skrzyżowania i nie było utrudnień w ruchu.

Dwie kolizje na rondzie przy Makro w ciągu kilku godzin (zdjęcia)

Dwie kolizje na rondzie przy Makro w ciągu kilku godzin (zdjęcia)

Dwie kolizje na rondzie przy Makro w ciągu kilku godzin (zdjęcia)

Dwie kolizje na rondzie przy Makro w ciągu kilku godzin (zdjęcia)

(fot. lublin112, nadesłane – Ernest)

16 komentarzy

 1. Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne osób biorących udział w kolizjach na tym rondzie. Przecież normalni to oni nie są. Przecież tam codziennie są kolizje. Paranoja.

 2. kierowca pezota

  Przejade przez to rondo ze 2x w tygodniu, a prawie zawsze widze, ze jakis baran w ostatnim momencie wymusza pierszenstwo na zjezdzajacym z ronda. Raz sie uda, a raz nie.

  • Dziwne, bo ja jeżdżę przez to rondo prawie codziennie i może raz na tydzień widzę takie ewidentne wymuszenie.

 3. Zupełnie nie ogarniam, jak na tym rondzie może być tyle kolizji. Ale IMO to dobrze – niech się jelenie tłuką, skoro nie potrafią jeździć. Samozaoranie.

 4. I bardzo dobrze, nikomu nic się nie stało a dwóch „kierowców” ma odpoczynek po krótkim lecz nader intensywnym a zatem i drogim kursie nauki jazdy…! Więcej takich rond!!!

  • To nie rondo winne.. Tylko ludzka głupota. Pajace nie wiedzą co znaczy znak stop i nie wiedzą że pojazd będący na rondzie ma pierwszeństwo ?‍♂️?‍♂️

   • Zgadza się, jedna zasada „wjeżdżając ustąp”… jaką trzeba być amebą żeby to było za trudne…? lub wystarczy patrzeć na znaki ale to już wyższy level dostępny dla nielicznych zainspirowanych mieszkańców
    rondo selection pride of Lublin…

 5. emocjonują sie komentuja że baran -a może tak apel: zrobcie cos do chole….y z tym rondem jakies swiatła tam dochodzi do masakry!i złomowania aut! tam ciagle warunkowy zjazd przy b. duzym natezeniu! prezydencie gdzie zes sie zaszył! zajmił stanowisko!

  • Absolutnie żadnych świateł. Tego jeszcze tam brakowało. Lepiej by było gdyby zaraz za rondem z obu stron w ciągu witosa były większe zatoczki i etatowi funkcjonariusze drogówki wlepiający mandaty za zignorowanie znaku stop. Budżet miasta dostałby zastrzyk gotówki, i matoły moment by się nauczyły do czego znak stop służy.

  • Polecam WSZYSTKICH kierowców poddać testom psychotechnicznym (wpływy z badań to gigantyczny zastrzyk do budżetu i poprawa bezpieczeństwa o 1000%).
   Ci co nie zdają-z buta lub MPKiem. Będzie jakieś 80% mniej kolizji bo z dróg zniknie wtedy 2/3 aut! Problem solved!

  • Antoni Gałązka

   Nie po to człowiek wymyślił koło by tłumić semaforami!

 6. Tam praktycznie nikt nie zatrzymuje się na się przy znaku STOP!

 7. przez remont fabrycznej, większy ruch na tym rondzie to i częściej będzie gościć na lublin112.

  przy okazji, czy urzędniki zauważyły większy ruch w stronę ronda przy zamku
  może by tak wydłużyć zielone ? za trudne ?

 8. Wieczny kursant

  Trzeba w końcu coś z tym zrobić. Na wszystkich rondach i skrzyżowaniach powinna być sygnalizacja świetlna wraz z migającym jaskrawym czerwonym kolorem znakiem stop oraz progiem zwalniającym przed każdym skrzyżowaniem. Wtedy nie trzeba byłoby tyle myśleć dojeżdżając do skrzyżowania i dużo łatwiej byłoby zdać egzamin

 9. Czy i tym razem kulsony nie zbrały prafffka?

 10. Jeżdżę przez to rondo 2 razy dziennie i jest to jedno z najprostrzych rond. Znaki STOP są widoczne jest również zamontowane lustro widocznie tych co wymuszają trzeba wysłać do okulisty albo zabrać prawo jazdy skoro nie potrafią jeździć.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas